2 січня - який день, свято та прикмети
2 січня святкують Всесвітній день інтроверта, День наукової фантастики, День святого Бертольда у Швейцарії, на Гаїті – День предків, у православних – День пам'яті святого Ігнатія Богоносця.

День наукової фантастики
Серед шанувальників різних літературних жанрів чимало тих, хто надає перевагу науковій фантастиці, кого поєднала любов до цього напряму в літературі, кіно та інших видах мистецтва.
На різних форумах і конференціях, що об'єднують любителів цього жанру, неодноразово порушувалося питання про те, щоб організувати День наукової фантастики. Суперечка триває і дотепер, однак у США вже з 2012 року таке неофіційне свято існує та проводиться. Датою обрали день народження одного з найвидатніших письменників-фантастів 20 століття Айзека Азімова. Багато прихильників жанру підтримали ініціативу та приєдналися до святкування, хтось продовжує заперечувати обрану дату. Втім, факт залишається фактом – свято є.
Всесвітній день інтроверта
2 січня 2011 року вперше відзначили неофіційний День інтроверта, який став із самого початку Всесвітнім.
Психологи зазначать, що інтроверти дуже цінні для суспільства, оскільки це дивовижні люди зі своїми особливостями світосприйняття, які роблять людське суспільство більш гармонійним.
Інтроверти більш схильні до кропіткої роботі, більш пунктуальні і відповідальні переважають у всіх починаннях, наполегливі у досягненні мети, терплячі. Потрібна лише правильна обстановка, щоб інтроверт зумів згенерувати цікаву ідею або нестандартне рішення, досяг видатних результатів.
Не випадково, багато відомих людей належать до інтровертного типу особистості. Серед відомих інтровертів називають акторів Гаррісона Форда, Сальму Хаєк, Джонні Деппа, Емму Вотсон, Кіану Рівза та ін.
Часто інтроверти стають видатними вченими, письменниками, а іноді і загальновизнаними лідерами у суспільстві. Психологи нагадують про те, що до інтровертів належали Альберт Ейнштейн, Ісаак Ньютон, Дейл Карнегі, Артур Шопенгауер, Фредерік Шопен, Джоан Роулінг, Воррен Баффет.
День святого Бертольда (День міста Берна) у Швейцарії
День після новорічного свята у Швейцарії – це День святого Бертольда, який відзначається на честь заснування столиці країни міста Берна.
Берн заснували в 1191 році за наказом герцога Бертольда П'ятого Церингерського, правителя Бургундії для того, щоб захистити західний кордон володінь герцога. Бертольд оголосив усім, що нове поселення отримає ім'я першої тварини, яку він підстрелить. Вражаюче, але столиця Швейцарії запросто могла зараз носити ім'я перепілки або козулі. Проте герцог убив ведмедя. Місто отримало ім'я Берн від німецького der Bär - ведмідь.
Церковне свято
Православні християни вшановують пам'ять священномученика Ігнатія Богоносця, який жив у І-ІІ століттях за правління імператора Траяна. На той час його вчителем був Іван Богослов.
За народними переказами Ігнатія називали Богоносцем через те, що коли він був маленьким, то сам Ісус Христос носив його на руках. У Ігнатія був дар зцілювати хворих. Під час Траянських гонінь християн, Ігнатія заарештували і відправили з Антіохії до Риму. Там його стратили – кинули на поталу до голодних левів.
Прикмети:
Іменини: Ігнат, Данило, Іван, Георгій, Юрій.
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).