Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 5 грудня, 23:08:45

22 грудня - який день, свято та прикмети

22.12.2021   07:52Агенцiя

22 грудня в Україні святкують День працівників дипломатичної служби і День енергетика, у світі – День бардівської пісні.

На Кубі – День учителя, в Індії – Національний день математики, у Зімбабве відзначають День єдності. Православна церква святкує День зачаття Пресвятої Богородиці праведною Анною.

День працівників дипломатичної служби

Щороку 22 грудня в Україні відзначають День працівників дипломатичної служби, встановлений Указом президента № 1639/2005 від 21 листопада 2005 року, враховуючи "важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтримці мирної та взаємовигідної співпраці України з членами міжнародної спільноти, забезпеченні національних інтересів і безпеки України, а також захисту прав та інтересів громадян та юридичних осіб України за кордоном".

Саме цього дня, в 1917 році, Урядом Української Народної Республіки було створено Генеральний секретаріат міжнародних справ.

День енергетика

День енергетика – це професійне свято всіх працівників промисловості, що охоплює вироблення, передачу та збут споживачам електричної та теплової енергії, яке вони відзначають в один із найкоротших світлових днів.

 

Церковне свято

22 грудня християни східного обряду відзначать свято Зачаття Пресвятої Богородиці праведною Анною. У Євангелії цього дня не описані події свята, проте слова, сказані там, відкривають нам духовний бік зачаття Богородиці. Адже саме воно стало першим променем надії – початком приготування до приходу Месії.

 

Традиції:

У народі на День святої Анни заведено було молитися святій за зцілення від безпліддя. Ще 22 грудня відбувається святкування чудотворної ікони Божої Матері "Несподівана радість".

Перед цією іконою моляться про зцілення від душевних недуг, про навернення заблукалих, про відкуплення гріхів, за дітей, при глухоті.

Вагітним жінкам цього дня заведено постити. Вагітні просили у Всевишнього подарувати їм легкі пологи.

Бджолярі також вважали 22 грудня своїм святом. Після ранкової служби вони йшли до омшаника, де розташовувалися вулики. Ворушили кожен вулик і читали спеціальну молитву. Кажуть, що такий ритуал допомагав наступного року отримати багато меду.

Прикмети:

Після Анни сонце повертає на літо, а зима – на мороз;

Сонячний день – на Новий рік буде сильний мороз, якщо ясно, на деревах іній – під Новий рік буде відлига;

Яка Анна до полудня, така зима до кінця грудня;

Тихий та безвітряний день – до багатого врожаю фруктів.

 

Іменини: Олександр, Василь, Володимир, Вольдемар, Степан, Ганна, Єфросинья.

Останні новини Чернігівщини

4 грудня - цей день в Україні та в світі

4 грудня - цей день в Україні та в світі 11:34

ДЕНЬ 284 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 284 RUSSIAN AGRESSION

Чернігівщина повертається до графіків відключення електроенергії «чотири через чотири»

Чернігівщина повертається до графіків відключення електроенергії «чотири через чотири» 17:30

Від сьогодні АТ «Чернігівобленерго» знову запровадило графіки погодинних відключень електроенергії «чотири через чотири»

На Чернігівщині за тиждень госпіталізовано 57 осіб з COVID-19

На Чернігівщині за тиждень госпіталізовано 57 осіб з COVID-19 17:28

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА, станом на 2 грудня в області зареєстровано 964 активних випадки коронавірусної хвороби.

3 грудня - цей день в Україні та в світі

3 грудня - цей день в Україні та в світі 17:22

ДЕНЬ 283 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 283 RUSSIAN AGRESSION

За втручання прокуратури до спеціального фонду охорони навколишнього природного середовища стягнуто майже 1,5 млн. грн.

За втручання прокуратури до спеціального фонду охорони навколишнього природного середовища стягнуто майже 1,5 млн. грн. 17:20

Рішенням Господарського суду Чернігівської області від 30.11.2022 задоволено позов прокурора та зобов’язано постійного лісокористувача відшкодувати майже 1,5 млн. грн шкоди,

АНОНСИ ПОДІЙ