Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 5 грудня, 12:36:23

13 грудня - який день, свято та прикмети

13.12.2021   07:50Агенцiя

13 грудня в США святкують День заснування Національної гвардії і Зелений понеділок, на Мальті – День республіки, а у Бразилії – День моряка.

У православних – День святого апостола Андрія Первозванного, а католицька церква відзначає День пам'яті святої Люції. Є й інші свята сьогодні, є прикмети цього дня, які розкажуть вам багато про що, а є речі, які робити не можна

День святого апостола Андрія Первозванного

Андрій був одним із дванадцяти апостолів і улюбленим учнем Христа, він першим пішов за Ісусом, за це його називають Первозванним. Андрій став свідком чудесного воскресіння Спасителя і його вознесіння на небо.

За настановою Христа апостоли попрямували в різні землі проповідувати його вчення. Андрій мандрував узбережжям Дніпра та берегом Чорного моря, був на Балканському півострові, в Скіфії.

Неодноразово зустрічав на своєму шляху язичників, які його жорстоко били. Але він не переставав молитися і зцілювати людей від недуг за допомогою молитви.

Коли ж він повернувся в Грецію, жорстокий правитель Патри наказав стратити Андрія. Він молився навіть у смертельних муках. Довгу і болісну смерть апостол прийняв на хресті.

До теми: 13 грудня - День святого Андрія Первозванного: ворожіння, традиції та народні прикмети

День святої Люції

13 грудня католики відзначають День святої Люції, мучениці часів Діоклетіана (3 століття).

Ім'я Люція походить від латинського слова "lux" - "світло". Зі святом на її честь пов'язана приказка: "Зі святою Люцією ночі спадають". З'явилася вона ще в епоху юліанського календаря, відповідно до якого на 13 грудня припадав день зимового сонцестояння. Після григоріанської реформи 1582 найкоротший день на рік випав на 21 грудня. Після цього народна мудрість перестала відповідати дійсності, що знайшло відображення на додаток до приказки: "Зі святою Люцією ночі спадають, але дні довшими не стають".

За легендою, Свята Люція мала чудові очі, якими вона зачарувала якогось молодого чоловіка, і щоб він не впав у спокусу, вона їх виколола і надіслала йому на тарілці. Завдяки цій легенді, у романських та німецьких країнах свята Люція вважалася покровителькою світла та цілителькою очних хвороб.

Іменини: Андрій, Іван

Останні новини Чернігівщини

4 грудня - цей день в Україні та в світі

4 грудня - цей день в Україні та в світі 11:34

ДЕНЬ 284 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 284 RUSSIAN AGRESSION

Чернігівщина повертається до графіків відключення електроенергії «чотири через чотири»

Чернігівщина повертається до графіків відключення електроенергії «чотири через чотири» 17:30

Від сьогодні АТ «Чернігівобленерго» знову запровадило графіки погодинних відключень електроенергії «чотири через чотири»

На Чернігівщині за тиждень госпіталізовано 57 осіб з COVID-19

На Чернігівщині за тиждень госпіталізовано 57 осіб з COVID-19 17:28

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА, станом на 2 грудня в області зареєстровано 964 активних випадки коронавірусної хвороби.

3 грудня - цей день в Україні та в світі

3 грудня - цей день в Україні та в світі 17:22

ДЕНЬ 283 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 283 RUSSIAN AGRESSION

За втручання прокуратури до спеціального фонду охорони навколишнього природного середовища стягнуто майже 1,5 млн. грн.

За втручання прокуратури до спеціального фонду охорони навколишнього природного середовища стягнуто майже 1,5 млн. грн. 17:20

Рішенням Господарського суду Чернігівської області від 30.11.2022 задоволено позов прокурора та зобов’язано постійного лісокористувача відшкодувати майже 1,5 млн. грн шкоди,

АНОНСИ ПОДІЙ