Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 лютого, 02:46:46

16 листопада - який день, свято та прикмети

16.11.2021   08:21Агенцiя

16 листопада в Україні відзначають День працівників радіо, телебачення та зв'язку, у світі - день толерантності, боротьби з анорексією та день ґудзиків, а у православних – День Анни Холодної.

День працівників радіо, телебачення та зв'язку України встановлений Указом Президента України №667/94 від 11 листопада 1994 року на підтримку ініціативи працівників радіо, телебачення та телекомунікаційної галузі України. Він відзначається щороку 16 листопада. Девізом працівників зв'язку та сфери інформатизації стали слова: "Ми працюємо, щоб Україна стала розвиненою інформаційною державою".

Сфера зв'язку та інформатизації України налічує понад сім тисяч операторів зв'язку та провайдерів, включених до Державного реєстру, а також 148 освітніх центрів, які навчають спеціалістів у галузі інформаційних технологій та зв'язку. Сьогодні в країні налічується понад 300 радіостанцій, 32 телеканали, які ведуть мовлення в стандарті DVB-T2, і понад 100 телеканалів, що транслюються з супутника.

16 листопада 1995 року в ЮНЕСКО ухвалили Декларацію принципів толерантності. 1996 року Генасамблея ООН запропонувала щорічно 16 листопада відзначати Міжнародний день, присвячений терпимості - Міжнародний день толерантності. Декларація принципів терпимості проголошує, що всі люди рівні у своїй гідності і правах. Толерантність – означає повагу, прийняття та правильне розуміння багатого різноманіття культур світу, форм самовираження та способів проявів людської індивідуальності. Терпимість також вимагає надання кожній людині рівних можливостей для економічного та соціального розвитку без дискримінації.

Всесвітній день ґудзиків відзначається щорічно 16 листопада. Свято запровадила американська організація National Button Society, заснована в 1938-му році. Великі колекції ґудзиків найрізноманітніших зразків є у музеях Швеції, США, Польщі та Чехії. Одна з найбільших приватних колекцій, вважають, належить американцю Стівенсу, який проживає в містечку Бішопвіль (штат Південна Кароліна). Свою колекцію він почав збирати ще 1983-го року. За іншими даними, найбільшу колекцію ґудзиків у світі (100 000 екземплярів) зібрали у Нью-Джерсі.

 

Православна церква святкує сьогодні День Анни Холодної. Названий так на честь Анни Всеволодівни, дочки київського князя Всеволода Ярославича та грецької царівни, дочки Костянтина Мономаха. Анна була заручена з візантійським царевичем, проте залишилася в дівах і присвятила себе служінню богові. В 1086 Всеволод Ярославич побудував для дочки жіночий Андріївський монастир. Його першою ігуменею і стала Анна. Настоятелька доклала багато сил до благоустрою обителі, відкрила у монастирі першу в Європі школу для дівчаток, де вихованок навчали грамоти, співу, а також ремеслам.

Прикмети:

  • Морозний день – до сніжної осені.
  • Якщо не всі листя обсипалися з дерев, то зима буде сувора.
  • Білки часто спускаються на землю – до похолодання.
  • Якщо річки вже вкрилися льодом, то в наступному році буде хороший урожай зерна.

Іменини: Олександр, Ганна, Богдан, Василь, Вікентій, Володимир, Євдокія, Іван, Ілля, Йосип, Кузьма, Микола, Павло, Петро, Семен, Сергій, Федір, Федот.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу 14:06

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі.

 Є злочин, є вирок, а чи буде покарання?

Є злочин, є вирок, а чи буде покарання? 13:57

«Злочин-вирок-покарання» – узагальнена послідовність кримінального провадження. Змінити цей алгоритм може лише вичерпний перелік винятків, визначений чинним законодавством.

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини 13:53

Прилуцькою окружною прокуратурою встановлено факт протиправної бездіяльності відділу освіти, культури та спорту Парафіївської селищної ради Прилуцького району, що полягає у неподанні до органу охорони культурної спадщини вищого рівня пропозиції про занесення об'єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України щодо об’єкта культурної спадщини – поселення «Петрушівка - 1» 1 тис. до н.е. (охоронний № 7266-Чр), який занесений до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Чернігівської області.

Лосі, козулі, дикі кабани: як чернігівець Олександр Михайлов ловить диких тварин на фотопастку 10:28

Лосі, козулі, дикі кабани, бобер та різні птахи потрапляють до фотопасток чернігівця Олександра Михайлова. Він — засновник клубу екстремального відпочинку та два роки займається таким хобі як фотополювання. Чи безпечне таке заняття та як зробити фото диких тварин у лісі – читайте далі.

Атрошенко назвав виконувача обов'язків міського голови та розповів як працюватиме міська влада Чернігова 10:23

1 лютого міського голову Чернігова Владислава Атрошенка відсторонили від відповідної посади строком на один рік. Таке рішення 1 лютого ухвалив Львівський апеляційний суд під час розгляду апеляції на рішення Яворівського районного суду, який 7 грудня 2022 року на рік заборонив міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку обіймати свою посаду.