Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 21 січня, 06:16:05

11 листопада - який день, свято та прикмети

11.11.2021   08:17Агенцiя

11 листопада у світі відзначають День якості, Міжнародний день енергозбереження, Всесвітній день шопінгу та День юзабіліті.

У Польщі святкують День незалежності і День Лачплесіса в Латвії, православна церква вшановує пам’ять преподобного Авраамія Затворника та Анастасії Римської, а у католиків – День святого Мартіна.

Міжнародний день енергозбереження відзначають щороку 11 листопада. Дата була заснована з ініціативи міжнародного шкільного проекту щодо використання ресурсів та енергії SPARE у 2008 році. Мета свята – розповісти людям про важливість розумного та раціонального енергоспоживання і дбайливого підходу до використання природних ресурсів.

11 листопада 2009 року інтернет-майданчик Alibaba Group з Китаю провів на своїх ресурсах розпродаж зі знижкою в половину вартості товарів. Ініціатива отримала назву "Всесвітній День Шопінгу" та залучила сотні тисяч покупців. Надалі її підтримали велика кількість найбільших торговельних інтернет-майданчиків світу. З того часу цей день став традиційним, а кількість покупок обчислюється мільйонами.

Наступне свято теж походить із Китаю. Йдеться про День холостяка, який щороку відзначають 11 листопада. Це свято хоч і не вважається офіційним, є дуже популярним і в Китаї, і в інших країнах світу. За легендою, його поява пов'язана з традиціями університету Нанкіна, коли наприкінці 1990-х років молоді люди збиралися в чоловічому колі, щоб весело провести час. З того часу традиції свята не змінилися і полягають у зустрічах за обідом молодих людей, які не встигли пов'язати себе шлюбними узами.

Всесвітній день юзабіліті засновано у 2005 році з ініціативи Асоціації професіоналів Юзабіліті. Цього ж року його вперше відсвяткували і відтоді відзначають щороку другого четверга листопада. Юзабіліті дослівно з англійської перекладається як "практичність, зручність і простота використання". Зрозуміло, існують більш докладні та точні визначення. Наприклад, Джейкоб Нільсен визначає юзабіліті як "якість роботи користувача в певному інтерактивному середовищі".

Всесвітній день якості, що також відзначають у другий четвер листопада, було створено у 1990 році з ініціативи ООН, Європейської організації якості та інших. Головна мета дня – привертати увагу людей до якості продукції, спонукати виробників краще стежити за своїми товарами.

День написання паперових листів – скоріше традиція чи данина пам'яті рукописним посланням, що пішли в минуле. Цього дня заведено надсилати паперові листи родичам і друзям, адже такі послання – найбільш зворушливі та найпроникливіші.

Сьогодні відзначають Всесвітній день орігамі. Цей день засновано Японською Асоціацією орігамі у 1980 році. Він пов'язаний із важливою історичною датою - днем закінчення 1-ї Світової війни, яка офіційно закінчилася об 11 годині 11 листопада 1918 року. Це був перший день миру після війни, що тривала 4 роки та 3 місяці.

11 листопада 1983 року студент Університету Південної Каліфорнії Фред Коен у курсовій роботі описав можливість зараження комп'ютера шкідливою програмою, зокрема передання вірусу за допомогою комп'ютерних мереж. Цю дату визнано Днем появи першого прототипу комп'ютерного вірусу. Перший не лабораторний вірус, який отримав ім'я Brain, з'явився лише через три роки. Перша програма з функцією антивірусу з'явилася 1988 року.

Іменини: Віктор, Філіп, Наум, Кирило, Андрій, Євген, Олексій, Кузьма, Леонід, Павло.

 

 

Останні новини Чернігівщини

На ґанку будівлі Поштової монтують ковані металеві поручні та навіс

На ґанку будівлі Поштової монтують ковані металеві поручні та навіс 15:52

Триває реставрація пам’ятки архітектури місцевого значення «Поштова станція губернського казначейства», яка розташована на Валу.

Збільшився розмір плати за видачу та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства

Збільшився розмір плати за видачу та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства 15:45

У зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб збільшився й розмір плати за видачу та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

85,1% жителів Чернігівщини уклали декларації з лікарем первинної ланки

85,1% жителів Чернігівщини уклали декларації з лікарем первинної ланки 15:37

85,1% жителів Чернігівщини уклали декларації з педіатром, терапевтом чи сімейним лікарем у четвертому кварталі 2021 року.

 Виконком погодив демонтаж 22 рекламних вивісок, які не відповідають дизайн-коду міста

Виконком погодив демонтаж 22 рекламних вивісок, які не відповідають дизайн-коду міста 15:33

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні, 20 січня, погодив демонтаж ще 22 тимчасових об’єктів (вивісок), які не відповідають Концепції оформлення зовнішніх фасадів будинків з об’єктами громадського призначення на території м. Чернігова (дизайн-коду міста).

На вул. Шевченка, у районі Чернігівської політехніки, демонтують великогабаритний МАФ

На вул. Шевченка, у районі Чернігівської політехніки, демонтують великогабаритний МАФ 14:48

На вул. Шевченка, навпроти школи №16, проводиться демонтаж великогабаритного МАФу.