Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 21 січня, 08:08:13

10 листопада - який день, свято та прикмети

10.11.2021   08:17Агенцiя

10 листопада у світі відзначають Всесвітній день молоді, Міжнародний день бухгалтерії, Всесвітній день науки за мир і розвиток, Міжнародний день патології, День кіберпсихології.

У США - День районних кодів, День Корпусу морської піхоти, День ванільного кексу, День незабудок, в Бразилії - День пшениці, в Киргизстані - День молоді, на Кубі - День поліції, в Індії - свято "Чхатх Пуджа", в Таджикистані - День міліції, в Індонезії - День Героїв, в Туреччині - День пам'яті Ататюрка, в Аргентині - День традиції, в Панамі - День першого проголошення незалежності, в Непалі - Фестиваль "Чхатх", в Мозамбіку - День Мапуту.

Всесвітній день молоді встановлений на честь заснування Всесвітньої федерації демократичної молоді. Ця подія сталася на конференції 29 жовтня - 10 листопада 1945 року в Лондоні з ініціативи Всесвітньої ради молоді, створеної під час Другої світової війни для боротьби з фашизмом.

Всесвітній день науки відзначають щороку 10 листопада з метою підвищення усвідомлення громадськістю в усьому світі користі науки, а також нагадує міжнародній спільноті про необхідність використання науково-технічних досягнень на користь миру і розвитку на благо людської цивілізації.

Міжнародний день бухгалтерії присвятили дню, коли була опублікована книга Луки Пачолі "Все про арифметику, геометрію та пропорції", в якій можна знайти чимало інформації про бухгалтерську справу. Саме Пачолі вважають батьком бухгалтерії. Свято започаткували в 1972 році і воно мало назву День бухгалтерської кар'єри, проте через чотири роки його замінили на більш сучасну.

Православна церква 10 листопада вшановує пам'ять великомучениці Параскеви. За давнім переказом, батьки Параскеви довго не могли мати дітей. Вони щоп'ятниці молилися, постили, і народилася у них дочка. Назвали її Параскевой, що в перекладі з грецької - п'ятниця. Навіть якщо цей день не припав на п'ятницю, тиждень все одно вважається П'ятницьким, тому всі повір'я діють. У народі день назвали "Параскева-П'ятниця", "Бабина заступниця".

Прикмети:
    хмарно - в середині грудня будуть сильні морози;
    сонячно - чекайте теплої зими.

Іменини: Арсеній, Георгій, Дмитро, Іван, Максим, Нестор, Микола, Степан, Терентій, Ганна, Неоніла, Параска, Февронія.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 07:55

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 20 січня по 8:00 21 січня 2022 року

На Чернігівщині фермера оштрафували на 304,2 тис. гривень за незаконне вирощування кукурудзи

На Чернігівщині фермера оштрафували на 304,2 тис. гривень за незаконне вирощування кукурудзи 07:54

На Чернігівщині інспектори Держгеокадастру виявили незаконний посів кукурудзи, розрахована шкода державі становить 304,2 тис. грн.

21 січня - який день, свято та прикмети

21 січня - який день, свято та прикмети 07:10

21 січня у світі відзначаються Міжнародний день обіймів, День дотепних фраз, Міжнародний день фетишу, Міжнародний день дитячого свята, Міжнародний день тренувальних штанів.

Пресконференція В’ячеслава Чауса про «Велике будівництво»: Результати в області помітні всім

Пресконференція В’ячеслава Чауса про «Велике будівництво»: Результати в області помітні всім 07:09

Голова Чернігівської ОДА В’ячеслав Чаус поспілкувався зі ЗМІ області щодо результатів президентської програми «Велике будівництво» у 2021 році.