Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 21 січня, 08:05:36

9 листопада - який день, свято та прикмети

09.11.2021   08:10Агенцiя

9 листопада – в Україні відзначають день української писемності та мови, а також всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва.

У православних - День пам'яті преподобного Нестора Літописця. Католицька церква вшановує пам'ять святої Єлизавети, а буддисти святкують Лхабаб Дуйсен — сходження Будди з неба Тушита на Землю.

У світі відзначають Міжнародний день боротьби проти фашизму, расизму та антисемітизму, Міжнародний день антиядерних акцій, Всесвітній день лізингу,

9 листопада, Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва. З 2014 року, згідно з Указом Президента України від 30 грудня 2013 року, цей День відзначають 9 листопада, спільно з Днем української писемності та мови.

Українська культура, одна з небагатьох, яка змогла вистояти під могутнім натиском чужих агресивних впливів, зберегти свою самобутність і первозданну чистоту.

День української писемності та мови встановлений Указом Президента України від 6 листопада 1997 року і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов'янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і розпочинається письмова українська мова.

У православній церкві 9 листопада вшановується пам'ять Нестора Літописця, ченця Києво-Печерської Лаври, перу якого належить "Повість временних літ", в якій Нестор докладно описав життя і діяння перших князів.

Вчені стверджують, що саме Нестор Літописець був сучасником апостолів та багатьох святих, відомих у християнській церкві.

Прикмети:
    вранці на деревах іній - до морозів;
    вранці стелиться туман - до відлиги.

Іменини у Андрія, Миколи, Івана, Степана, Сергія та Максима.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 07:55

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 20 січня по 8:00 21 січня 2022 року

На Чернігівщині фермера оштрафували на 304,2 тис. гривень за незаконне вирощування кукурудзи

На Чернігівщині фермера оштрафували на 304,2 тис. гривень за незаконне вирощування кукурудзи 07:54

На Чернігівщині інспектори Держгеокадастру виявили незаконний посів кукурудзи, розрахована шкода державі становить 304,2 тис. грн.

21 січня - який день, свято та прикмети

21 січня - який день, свято та прикмети 07:10

21 січня у світі відзначаються Міжнародний день обіймів, День дотепних фраз, Міжнародний день фетишу, Міжнародний день дитячого свята, Міжнародний день тренувальних штанів.

Пресконференція В’ячеслава Чауса про «Велике будівництво»: Результати в області помітні всім

Пресконференція В’ячеслава Чауса про «Велике будівництво»: Результати в області помітні всім 07:09

Голова Чернігівської ОДА В’ячеслав Чаус поспілкувався зі ЗМІ області щодо результатів президентської програми «Велике будівництво» у 2021 році.