Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 21 січня, 07:47:48

2 листопада - свята, прикмети та іменинники

02.11.2021   08:11Агенцiя

2 листопада – Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів, кубок Мельбурна в Австралії, у католиків – День усіх покійних вірних, день працівників культури Киргизстану, а в православному календарі пам'ять святого Артемія Антіохійського.

календар

календар

У світі, 2 листопада, відзначають Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів. Дату засновали у 2013 році резолюцією Генасамблеї з метою привернути увагу світової спільноти до тривожної ситуації, яка обмежує можливості журналістів виконувати свою роботу та підриває право суспільства на отримання достовірної інформації.

Дата була обрана на згадку про двох французьких журналістів, які за завданням редакції висвітлювали перебіг збройного конфлікту в Малі – Гіслен Дюпон і Клод Верлон. Їх викрали і вбили бойовики 2 листопада 2013 року.

Кубок Мельбурна
називають "скачки, які зупиняють націю". Вперше був проведений у листопаді 1861 року. Тоді у змаганнях взяли участь 17 коней. Призовий фонд - 170 фунтів стерлінгів і золотий годинник. Сьогодні Кубок Мельбурна — найбільш престижний двомильний гандикап у світі та найдорожчий кубок в Австралії із призовим фондом у 8 млн. австралійських доларів. Лише на ставках (а ставку цього дня робить майже кожен австралієць) заробляють кілька мільйонів доларів.
День Кубка Мельбурна – найбільш знаменитий вівторок Австралії. Неважливо, чим австралійці займаються — о 3.20 дня (за східно-австралійським часом) першого вівторка листопада люди повсюдно зупиняються, щоб послухати сигнал початку стрибків або подивитися їх по телевізору.

Традиційно, 2 листопада, за Днем усіх святих, католицька церква відзначає День поминання усіх покійних вірних. На відміну від Дня всіх святих, це насамперед поминання померлих рідних і близьких. Тому його ще називають День усіх душ.

Католицька релігія вважає дотримання обрядів поминання важливим обов'язком усіх вірян. День поминання померлих ґрунтується на догматі католицизму про чистилище. Люди повинні пам'ятати тих, хто пішов із життя, але перебуває в чистилищі і зобов'язаний очиститись від гріхів. Скоротити термін очищення допоможуть добрі справи і молитви, покаяння тих, хто живе і пам'ятає про покійних.

У православній церкві 2 листопада вшановується пам'ять святого Артемія Антіохійського, який жив у IV столітті і відомий як християнський святий. 1073 року частка мощей мученика Артемія потрапила до Києво-Печерської лаври, де знаходиться там і донині. Артемію часто молилися про позбавлення випадкової загибелі, вважали його покровителем хворих і немічних, отаманів і воєначальників.

Прикмети:

Сніг випав на суху землю - незабаром встановиться тепла погода;
Модрина скинула голки – дуже скоро випаде сніг і лежатиме до весни;
На деревах іній – рік буде неврожайним;

Іменини: Олександр, Артемій, Герасим, Герман, Іван, Ірина, Зосим, Леонід, Матрона, Михайло, Микола, Павло, Петро.

Останні новини Чернігівщини

21 січня - який день, свято та прикмети

21 січня - який день, свято та прикмети 07:10

21 січня у світі відзначаються Міжнародний день обіймів, День дотепних фраз, Міжнародний день фетишу, Міжнародний день дитячого свята, Міжнародний день тренувальних штанів.

Пресконференція В’ячеслава Чауса про «Велике будівництво»: Результати в області помітні всім

Пресконференція В’ячеслава Чауса про «Велике будівництво»: Результати в області помітні всім 07:09

Голова Чернігівської ОДА В’ячеслав Чаус поспілкувався зі ЗМІ області щодо результатів президентської програми «Велике будівництво» у 2021 році.

На ґанку будівлі Поштової монтують ковані металеві поручні та навіс

На ґанку будівлі Поштової монтують ковані металеві поручні та навіс 15:52

Триває реставрація пам’ятки архітектури місцевого значення «Поштова станція губернського казначейства», яка розташована на Валу.

Збільшився розмір плати за видачу та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства

Збільшився розмір плати за видачу та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства 15:45

У зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб збільшився й розмір плати за видачу та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.