Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 24 січня, 16:25:04

29 жовтня - який день, свято та прикмети

29.10.2021   07:52Агенцiя

29 жовтня, в Україні відзначають День працівників служби позавідомчої охорони МВС та день військового фінансиста.

календар

календар

У світі день боротьби з інсультом, день боротьби з псоріазом, день Республіки в Туреччині і день ухвалення Конституції Сербії. Православна церква 29 жовтня вшановує пам'ять мученика Лонгина Сотника.

День працівників позавідомчої охорони

Історія позавідомчої охорони починається з 29 жовтня 1952 року. Цього дня Рада Міністрів СРСР ухвалила Постанову "Про використання в промисловості, будівництві та інших галузях народного господарства працівників, що вивільняються з охорони, і заходів щодо поліпшення справи організації охорони господарських об'єктів міністерств та відомств".

Цим актом було схвалено утворення в органах внутрішніх справ республік, крайових та обласних центрів, а також у великих містах республіканського, крайового та обласного підпорядкування позавідомчої зовнішньої сторожової охорони, до обов'язків якої належить охорона господарських об'єктів, незалежно від їхньої відомчої належності.

День військового фінансиста

День військового фінансиста – професійне свято у Збройних силах України. Цього дня вітання приймають усі військові фінансисти та працівники фінансової служби ЗС України. День військового фінансиста було офіційно встановлено указом міністра оборони України Олександра Кузьмука у 1999 році.

Головне завдання фінансової служби ЗС України – гарантування своєчасних виплат фінансового забезпечення та грошових винагород військовослужбовцям, а також цільового та ефективного використання коштів, виділених на оборону держави. До пріоритетів діяльності фінансової служби належать повне і своєчасне гарантування особового складу Збройних сил належними соціальними виплатами, підвищення рівня стандартів та удосконалення соціального захисту військовослужбовців і членів їх сімей. Але фахівці мають не лише вести облік, а й володіти табельною зброєю, брати участь у бойових підготовках, навчаннях, походах на об'єкти.

Всесвітній день боротьби з псоріазом

29 жовтня відзначають Всесвітній день боротьби з псоріазом. Головне його завдання - підвищення поінформованості щодо поширеного дерматологічного захворювання і боротьба з його стигматизацією.

Псоріаз - хронічне захворювання, яке вражає переважно шкіру. Під час псоріазу на шкірі утворюються червоні, надмірно сухі, підняті над поверхнею шкіри плями, які завдають фізичного та психологічного дискомфорту. Іноді псоріаз супроводжується запаленням суглобів та сполучної тканини (псоріатичний артрит). Це не інфекційне захворювання і воно не передається від людини до людини; Достеменні причини його невідомі, і поки псоріаз неможливо вилікувати цілком, методи лікування спрямовані на те, щоб домогтися ремісії та покращити якість життя хворих.

Всесвітній день боротьби з псоріазом засновано у 2004 році з ініціативи Міжнародної федерації асоціації псоріазу IFPA. Головні його завдання — підвищити поінформованість громадськості стосовно псоріазу як проблеми, з якою щодня стикається понад 125 млн осіб у всьому світі.

Всесвітній день боротьби з інсультом

Всесвітній день боротьби з інсультом також відзначають 29 жовтня. Ця глобальна кампанія присвячена поширенню інформації про таке поширене захворювання, як інсульт, та заходи його профілактики.

Багато хто вважає інсульт – гостре порушення мозкового кровообігу – захворюванням людей похилого віку. І це вірно, але лише почасти. Останнім часом усе частіше фіксуються інсульти у досить молодих людей, підлітків і навіть дітей. Більшість жертв інсульту все ще складають літні люди, але захворювання стрімко "молодшає".

Існують певні фактори ризику, які підвищують ймовірність інсульту. До них можна віднести підвищений артеріальний тиск, миготливу аритмію, підвищений рівень шкідливого холестерину, паління. Однак іноді інсульт трапляється і в абсолютно здорових, начебто, людей. Саме тому дуже важливо знати головні симптоми інсульту і правила надання першої допомоги під час інсульту.

Прикмети

Якщо 29 жовтня місяць мутнуватий і блідий – можливі мороз і сніг.
Сонце бреде у хмарах, як у тумані – до негоди.
Гусак на одній лапі стоїть – одягайся тепліше.
Вітер подув з півночі – дощу не буде, небо проясниться.
Ворона завжди дзьобом до вітру сідає.
Виникнення тривалих туманів – до відлиги.
Якщо лист хоч і пожовтів, але опадає слабо – морози настануть нескоро.

Якщо 29 жовтня місяць мутнуватий і блідий – можливі мороз і сніг.
Сонце бреде у хмарах, як у тумані – до негоди.
Гусак на одній лапі стоїть – одягайся тепліше.
Вітер подув з півночі – дощу не буде, небо проясниться.
Ворона завжди дзьобом до вітру сідає.
Виникнення тривалих туманів – до відлиги.
Якщо лист хоч і пожовтів, але опадає слабо – морози настануть нескоро. Повний текст читайте тут: https://glavcom.ua/country/society/29-zhovtnya-yake-sogodni-svyato-prikmeti-i-zaboroni-794529.html

Іменини: Євген, Олексій, Георгій, Іван, Кузьма, Леонтій, Терентій

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові проводять евакуацію всіх навчальних закладів через повідомлення про замінування

У Чернігові проводять евакуацію всіх навчальних закладів через повідомлення про замінування 14:01

У Чернігові 24 січня проводять евакуацію всіх навчальних закладів через повідомлення про замінування.

З рук в руки: як документально засвідчити договір міни?

З рук в руки: як документально засвідчити договір міни? 13:22

Бартер – це прямий безгрошовий обмін товарами або послугами. Віндосить давно заклав основи сучасних ринкових відносин, проте не залишився лише на сторінках книжок історії. Договір міни й сьогодні є розповсюдженимспособом засвідчення цивільно-правових відносин.

Офіцера з Чернігова нагороджено орденом Богдана Хмельницького (посмертно)

Офіцера з Чернігова нагороджено орденом Богдана Хмельницького (посмертно) 13:15

Старшого лейтенанта Володимира Шпака за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захист державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно). Відповідний Указ Президент України Володимир Зеленський підписав 21 січня.

 46,1% жителів Чернігівщини повністю вакциновані проти COVID-19

46,1% жителів Чернігівщини повністю вакциновані проти COVID-19 13:11

За даними Чернігівського інформаційно-аналітичного центру медичної статистики, станом на 24 січня в області зроблено 774 737 щеплень проти Covid. Повну вакцинацію (2 дози) мають 375 938 осіб, або 46,1% дорослого населення. З-поміж них 43 особи отримали додаткову дозу та 4 364 — бустерну. Ще 18 454 людини (або 2,2%) щеплені першою дозою препарату.

Про систему прибирання снігу на вулицях Чернігова розповів керівник КП АТП-2528 Руслан Волок

Про систему прибирання снігу на вулицях Чернігова розповів керівник КП АТП-2528 Руслан Волок 13:03

Керівник комунального підприємства «АТП-2528» Руслан Волок у студії програми «На часі» телеканалу «Новий Чернігів» розповів про те, наскільки готові до несприятливих погодних умов чернігівські комунальники, о котрій годині доби виїжджає спецтехніка на дороги для прибирання снігу і за скільки годин вона може розчистити вулиці міста.