Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 24 січня, 15:19:07

5 жовтня - який день, події та свята

05.10.2021   07:16Агенцiя

5 жовтня за ініціативи ООН святкують Всесвітній день учителя, фестиваль вегетаріанців у Таїланді, православна церква вшановує пам'ять святого Фоки.

Сьогодні також відзначають День "Зробіть що-небудь приємне", Всесвітній день Джеймса Бонда, День шикарного шпигуна.

Щороку понад сто країн святкують Міжнародний день учителя. Свято заснували в 1994 році і святкують його всі викладачі, вчителі та працівники сфери освіти.

Історичною передумовою для заснування Дня вчителя стала Спеціальна міжурядова конференція про статус вчителів, що відбулася 5 жовтня 1966 року в Парижі. В результаті представниками ЮНЕСКО та Міжнародної організації праці був підписаний документ "Рекомендації, щодо статусу вчителів".

5 жовтня проводиться Міжнародний день боротьби з проституцією. Вперше був відзначений у 2002 році в США і Австралії.

Православна церква 5 жовтня відзначає день святого Фоки, єпископа Синопійського. Святий Фока народився в Сінопі в Понті. Замолоду присвятивши себе служінню Богові, Фока збагнув велику святість і був поставлений єпископом рідного міста. На березі моря був у нього був невеликий будинок з городом, де він вирощував зелень і пригощав нею всіх перехожих. Бог благословив його труди, адже Фока навернув багато язичників до християнської віри не тільки в Синопі, але також в Амасії і в Амісі, а свою науку стверджував численними чудовими зціленнями.

Також сьогодні в народі шанують пам'ять пророка Іони, тому у цей день не можна було ловити, їсти і продавати рибу. Відомо, що Іона побував у череві кита і залишився неушкодженим. У череві кита він пробув три дні і три ночі, молячись безперестанку. Потім його викинуло на берег і після свого чудесного порятунку відправився до Ніневії.

Іменини:
Олександр, Іона, Ісаакий, Кузьма, Макар, Мартін, Микола, Петро, Федір, Феофан, Фока.

Заборони:

Не можна давати в борг або вимагати назад віддати борг; з'ясовувати відносини; існує великий ризик скандалів і сварок; не рекомендується просити про підвищення на посаді або про збільшення заробітної плати.

Прикмети:

Листя з берези ще не опало - сніг буде пізно;

Шишок мало на сосні - до теплої зими;

Літає багато павутини - осінь буде теплою.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові проводять евакуацію всіх навчальних закладів через повідомлення про замінування

У Чернігові проводять евакуацію всіх навчальних закладів через повідомлення про замінування 14:01

У Чернігові 24 січня проводять евакуацію всіх навчальних закладів через повідомлення про замінування.

З рук в руки: як документально засвідчити договір міни?

З рук в руки: як документально засвідчити договір міни? 13:22

Бартер – це прямий безгрошовий обмін товарами або послугами. Віндосить давно заклав основи сучасних ринкових відносин, проте не залишився лише на сторінках книжок історії. Договір міни й сьогодні є розповсюдженимспособом засвідчення цивільно-правових відносин.

Офіцера з Чернігова нагороджено орденом Богдана Хмельницького (посмертно)

Офіцера з Чернігова нагороджено орденом Богдана Хмельницького (посмертно) 13:15

Старшого лейтенанта Володимира Шпака за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захист державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно). Відповідний Указ Президент України Володимир Зеленський підписав 21 січня.

 46,1% жителів Чернігівщини повністю вакциновані проти COVID-19

46,1% жителів Чернігівщини повністю вакциновані проти COVID-19 13:11

За даними Чернігівського інформаційно-аналітичного центру медичної статистики, станом на 24 січня в області зроблено 774 737 щеплень проти Covid. Повну вакцинацію (2 дози) мають 375 938 осіб, або 46,1% дорослого населення. З-поміж них 43 особи отримали додаткову дозу та 4 364 — бустерну. Ще 18 454 людини (або 2,2%) щеплені першою дозою препарату.

Про систему прибирання снігу на вулицях Чернігова розповів керівник КП АТП-2528 Руслан Волок

Про систему прибирання снігу на вулицях Чернігова розповів керівник КП АТП-2528 Руслан Волок 13:03

Керівник комунального підприємства «АТП-2528» Руслан Волок у студії програми «На часі» телеканалу «Новий Чернігів» розповів про те, наскільки готові до несприятливих погодних умов чернігівські комунальники, о котрій годині доби виїжджає спецтехніка на дороги для прибирання снігу і за скільки годин вона може розчистити вулиці міста.