Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 4 липня, 04:45:56

28 вересня: яке свято?

28.09.2021   08:29Агенцiя

У цей день у світі відзначаються Всесвітній день боротьби проти сказу, День свободи від голоду, День народження ломбарду, Міжнародний день права знати, Міжнародний день загального доступу до інформації, Міжнародний день безпечних абортів, Міжнародний день поке.

28 вересня, відзначають Міжнародний день загального доступу до інформації, Всесвітній день боротьби проти сказу, в Чехії День святого Вацлава - День державності, в Китаї святкують день народження Конфуція або День народження вчителя, а православна церква вшановує пам'ять великомученика Микити Готського.

Міжнародний день загального доступу до інформації заснований ЮНЕСКО в 2015 році. Генеральна Асамблея ООН у 2019 році також включила цю дату до переліку своїх міжнародних днів.

Також сьогодні Всесвітній день боротьби зі сказом, покликаний привернути увагу до проблеми поширення цієї хвороби, а також до її наслідків. А дату обрано в зв'язку з тим, що цього дня в 1895 році помер Луї Пастер - відомий мікробіолог, один із творців вакцини проти сказу.

Православна церква вшановує пам'ять святого Микити Готського, який жив приблизно в IV столітті на берегах Дунаю. Коли Микита прийняв християнство, то відразу почав проповідувати серед своїх одноплемінників готів. Правителем тут був язичник Атанаріх, якого Микита відкрито викривав, що призвело до мученицької смерті проповідника. Язичники хотіли змусити християнина відректися від віри, але Микита був непохитний. Зрештою мученика засудили до смерті через спалення, однак вогонь не обпалив тіло святого. Пізніше мощі Микити Готського були перенесені до Константинополя.

Традиції:


У народі цей день називали гусятником, оскільки саме зараз можна було різати гусей, яких раніше старанно відгодовували. Зі свого боку, дикі гуси відлітали у вирій, а це означало, що мисливці виходили на останнє полювання цього року. Звичайно ж, головним блюдом у цей день була печена гуска.

Сьогодні починали збирати ріпу, а інші коренеплоди намагалися прибрати раніше, оскільки вранці спостерігалися досить сильні заморозки. З ріпи готували безліч різних страв - її варили, парили, їли в сирому вигляді. Також варили з неї кашу. Було розповсюджено багато історій і казок, пов'язаних з ріпою. Одна з найбільш відомих - "Ріпка".

Заборони:


Серйозну роботу і нововведення краще відкласти.

Заборонено стригти і фарбувати волосся, грати весілля.

Не рекомендується прибирати вдома.

Прикмети:

Гусак дзьоб ховає під крило - до ранньої зими, у воді хлюпається - до потепління.

Дощ - до пізньої і сирої весни.

Багато мурашників у лісі - до холодної зими.

Качки пірнають у ставку - до дощу.

Іменини: Максим, Микита, Порфирій, Степан, Федот, Вацлав, Марк.

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.