23 вересня - Міжнародний день жестових мов
Цього дня світ відзначає День народження жувальної гумки, День чайних драконів, Celebrate Bisexuality Day, Міжнародний день жестових мов, Міжнародний день боротьби з незавершеністю дітьми школи.
У Бразилії - День морозива, в США - День профілактики падінь, День шашок, День контролю температури, День собак у політиці, День синдрому неспокійних ніг, в Італії - День зеленої кави, Свято сиру, в Японії - Свято осіннього рівнодення, у Брунеї - день учителя, в Канаді - день дерева, у Бутані - день благословенного дощу, у Франції - день гастрономії, в Аргентині - день політичних прав жінок, у Киргизстані - день державної мови, в Саудівській Аравії - Національний день, у Литві - день пам'яті жертв геноциду.
23 вересня - - Міжнародний день жестових мов
Зазвичай здатність чути звуки, зокрема й людську мову, сприймається нами як належне, і саме завдяки слуху люди вчаться говорити ще в ранньому дитинстві. Проте поруч завжди є ті, хто позбавлений цієї можливості з різних причин, тому спілкуватися звичайним чином для людей з порушеннями слуху або голосових зв’язок буває проблематично або взагалі неможливо. Найкращим рішенням в такому випадку є вивчення та використання жестової мови — це надає можливість людям з вадами слуху або голосових зв’язок адаптуватися в суспільстві та жити повноцінним життям. Великого значення цьому способу спілкування надає ООН — у 2017 році вона встановила Міжнародний день жестових мов, який світ щороку відзначає 23 вересня.
Цього дня відзначають пам'ять святителів Петра і Павла, єпископів Нікейських. У 9 сторіччі, за царя Лева Ісаверянина, святий Петро захищав православну віру від іконоборців і постраждав за це. Відомо про чотири листи святого Федора Студита до святителя Петра. Про життя Павла, що також проповідував православ'я в Нікеї, жодних відомостей не збереглося.
Останні новини Чернігівщини
Поліція документує наслідки атак росіян на Чернігівщині 11:34
Вчора та сьогодні ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками. Інформація про постраждалих не надходила.
У Чернігові діти навчалися мінної безпеки через інтерактивну гру разом із Псом Патроном 11:27
У Чернігові 4 квітня 2026 року за підтримки ЮНІСЕФ відбувся інтерактивний захід для дітей та їхніх батьків «Патруль пригод». Подію приурочили до Міжнародного дня просвіти з питань мінної безпеки.
Тил, що пахне паскою: 350 пасок для захисників від родинної пекарні «Паляниця» на Чернігівщині 11:05
Поки він боронить Україну на передовій, вона щодня тримає свій маленький, але важливий фронт у рідному селі. Ця історія про родину Могильних, які започаткували власну справу після деокупації рідного села і продовжують її розвивати попри війну.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:24
Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.
Чернігівщина у трійці лідерів цифрової трансформації серед прифронтових областей: підбито підсумки Індексу за 2025 рік 10:23
Державні послуги мають працювати непомітно, а інтернет — бути в кожному селі. Міністерство цифрової трансформації оприлюднило результати вимірювання рівня цифровізації регіонів за 2025 рік.