10 вересня - Всесвітній день запобігання самогубствам

календар
Половина випадків насильницької смерті на нашій планеті припадає на самогубства. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), загальна кількість смертей від суїциду зараз наближається до мільйона на рік. Для привернення уваги до цієї проблеми ВООЗ оголосила 10 вересня Всесвітнім днем запобігання самогубствам.
Особливо актуально привернення уваги до цього питання стоїть саме зараз, адже соціальна дистанція вже довгий час є нормою під час пандемії коронавірусної хвороби COVID-19. А для людей, які наважуються на самогубство, саме спілкування з іншими людьми, є можливістю врятувати життя. Отже цей день покликаний нагадати про те, щоб люди дбали одне про одного, помічали тривожні дзвіночки у поведінці близьких або знайомих, та не залишали їх на самоті із страшними думками.
Суїцид - це глобальна і трагічна проблема для світової охорони здоров’я. По всій землі після рішення накласти на себе руки вмирає більше людей, ніж у результаті воєн і насильницьких убивств, разом узятих.
За поширеністю випадків суїциду попереду йдуть розвинені країни. Першість належить країнам Східної Європи.
Найменші ж показники - в Латинській Америці та Азії. По Африці дані про це практично відсутні.
Останні новини Чернігівщини
“Симфонія тривалістю в життя” триває 10:40
Академічний симфонічний оркестр “Філармонія” Чернігівського обласного філармонійного центру (художній керівник та головний диригент — заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач) 18 жовтня 2025 року представив глядачам програму, в яку увійшли твори юного Вольфганга Амадея Моцарта.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:37
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.
20 жовтня: цей день в Україні і світі 10:35
День 1335 Російська агресія - Day 1335 Russian aggression
Забезпечення мобільним зв’язком та інтернетом: на Чернігівщині працювала команда Мінцифри та Мінрегіону 12:44
Стан покриття мобільним зв’язком, оптичним інтернетом в Чернігівській області, особливо в період тривалих відключень електроенергії, обговорювали 15 жовтня на зустрічі в ОВА.
СБУ викрила ще 4 організаторів «ухилянтських схем» на півночі України 12:02
Служба безпеки України заблокувала нові схеми ухилення від мобілізації та затримала 4-х організаторів оборудок.