19 серпня - Преображення Господнє
19 серпня відзначають Преображення Господнє або Яблучний Спас. У цей день згадують євангельську подію, коли апостоли побачили Ісуса Христа в Преображенні.
календар
Згідно зі Священним Писанням, Ісус разом зі своїми учнями піднявся на гору Фавор і почав молитися. У ту ж мить його вигляд змінився: обличчя просяяло, тіло і одяг залило Божественне світло. Побачивши це, апостоли наповнилися блаженством.
На знак подяки люди стали приносити в храми виноград і яблука. Частину плодів було прийнято освячувати – фрукти символізують духовну солодкість, яку відчули учні Христа в момент його перетворення. Звідси і пішла друга народна назва свята – Яблучний Спас.
На Яблучний Спас освячують яблука і виноград нового врожаю, а після цього фрукти прийнято відносити на кладовище і залишати на могилах покійних.
Вважається, що в цей день яблука мають особливу силу, можуть виконувати бажання і позбавляти від хвороб. Особливо, якщо відрізати шматочок, вмочити його в мед і з’їсти.
Цього дня прийнято запікати яблука, пекти пироги і млинці з яблуками. Згідно з народними традиціями, пироги слід пекти з пісного тіста. З яблук також можна приготувати компот і варення. Також в цей день дозволяється трохи послабити піст: вживати в їжу рибу і випити трохи вина.
Останні новини Чернігівщини
«Найважче тримати позиції під ударами КАБів» – поліцейський з Чернігівщини Сергій Жук на псевдо Джоні 20:20
Поліцейський стрілецького батальйону поліції Чернігівщини має військову освіту і досвід бойових дій з 2014 року: брав участь у деблокуванні Луганського аеропорту, у запеклих боях з окупантами на Сході. Нині Джоні – боєць стрілецького батальйону, який після поранення на фронті проходить лікування та реабілітацію.
СБУ викрила на Чернігівщині податківців, які «обкладали даниною» підприємців 20:17
Служба безпеки ліквідувала злочинну схему, яка діяла у фіскальному відомстві на Чернігівщині.
Тролейбусні маршрути №8 та №11 тимчасово курсуватимуть зі змінами 20:09
З 27 січня у Чернігові запроваджуються тимчасові зміни в роботі тролейбусних маршрутів у зв’язку з технічними обмеженнями електропостачання.
У Куликівської та Холминської громад – нові партнери з Хмельниччини та Івано-Франківщини 17:06
Куликівська селищна територіальна громада сьогодні підписала Меморандум про співробітництво з Теофіпольською громадою Хмельницької області в межах національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади».
Роман Виноградський — призер чемпіонату України з лижних перегонів 16:57
У період з 20 по 24 січня у селі Яворів Львівської області відбувся Чемпіонат України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху.