Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 23 грудня, 05:20:53

27 квітня - День народження "памперсів"

00.00.0000   00:00Агенцiя

В цей день в 1965 році в США були запатентовані одноразові підгузники під торговою маркою "Памперс".

календар

календар

Творцем памперсів став Віктор Міллз – американський хімік і за сумісництвом дідусь трьох маленьких онуків.

Міллз займався технологією виробництва туалетного мила. Придумати памперс змусило його життя – на уїк-енд дідуся Віктора підкидали онуків. Саме вони і стали першими випробувачами одноразових підгузників. Зіткнувшись з масою незручностей, пов'язаних зі зміною пелюшок, він додумався – прати не треба, а треба викидати. Він зрозумів, що повинен існувати одноразовий підгузник (з матеріалу, що добре вбирає рідину і не заважаючого рухів дитини), який можна змінити швидко і без ускладнень. Ідея Міллза полягала у створенні складчастої прокладки з високою поглинаючою здатністю, а вже цю прокладку планувалося помістити в пластикові труси особливої форми.

Перші моделі Міллз випробував на власних онуках. Домашні випробування підтвердили перспективність ідеї. Але американське населення на партію нового продукту відреагував негативно, оскільки умови для випробувань були обрані вкрай несприятливі. Одноразові підгузники спробували використовувати влітку в місті Даллас, коли температура не опускалася нижче +30 С. З-за пластикових трусів, одягнених на дитину при такій температурі, у немовлят подразнення шкіри виникало майже миттєво. Але, на щастя, руки розробників не опустилися, і наступні випробування у березні 1959 року стали датою в історії людства, яка ознаменувала перше успішне масове використання одноразових підгузників. Творці відмовилися від щільного пластику, виріб стало м'якше, краще вбирала вологу. Дві третини сімей, що брали участь в експерименті, визнали той факт, що нові одноразові підгузники краще старих і звичних.

Позитивні відгуки помітно активізували ентузіазм не тільки Міллза, але і керівництва компанії «Procter&Gamble». Перший підгузник назвали «Pampers» – від англійського слова «pamper» – «балувати» або «плекати», «ніжність». Також було створено обладнання для масового виробництва одноразових підгузників, які надійшли в продаж. З часу винаходу памперсів, технологія їх виробництва і матеріали удосконалювалися. Сучасні памперси виключають контакт ніжної шкіри немовлят з дратівливими речовинами, зменшують її контакт з вологою, що перешкоджають тертя. Крім того, вони бувають різних видів і розмірів, в залежності від ваги та статі дитини.

Сьогодні поряд з дитячими підгузками існують і підгузки для дорослих і навіть для тварин. Більш того, це корисний винахід давно покинуло межі Землі і без них не обходиться жоден космічний політ. Також їх використовують, наприклад, при тривалих перегонах на автомобілях і в інших подібних ситуаціях, а світовий ринок одноразових підгузників щорічно поглинає продукцію обсягом у мільярди доларів.

Останні новини Чернігівщини

До 15 та 14 років ув’язнення засуджено двох чоловіків, які вбили знайомого та викрали його трактор для продажу 11:21

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури двох жителів міста Мена Корюківського району визнано винними в умисному вбивстві та незаконному заволодінні транспортним засобом, поєднаному з насильством, небезпечним для життя та здоров'я потерпілого, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 1 ст. 115 КК України).

Поліція розслідує обставини смертельної ДТП в Чернігівському районі 11:17

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої загинув 67-річний пішохід.

“Грінч. Той, що вкрав Різдво” — запальна прем’єра у різдвяно-новорічні свята! 11:13

Святковий різдвяно-новорічний сезон у Чернігівському обласному філармонійному центрі триває! І за кілька днів до Різдва, 20 грудня 2025 року, артисти філармонійного центру зробили юним та дорослим глядачам святковий подарунок — яскраву прем’єру дитячої музичної казки у постановці Олександра Сєроштанова та Марини Маккей “Грінч. Той, що вкрав Різдво”.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:05

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 4 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

22 грудня: цей день в Україні і світі 09:02

День 1398 Російська агресія - Day 1398 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини