Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 10 грудня, 18:08:35

Голова Чернігівської облдержадміністрації особисто запросила туристів на розлив Десни 2021

22.03.2021   18:47Агенцiя

На своїй сторінці у соцмережі “Фейсбук” Анна Коваленко особисто запросила туристів насолодитися цієї весни видовищем розливу Десни.

Явище виходу Деснянської води на заплави унікальне для України, оскільки Десна – єдина велика рівнинна річка України, що залишилася незарегульованою греблями водосховищ та зберегла своє русло у природному стані. Тож неймовірно красиві щорічні весняні розливи Десни традиційно привертають увагу туристів до місць, де можна спостерігати цю красу з виграшних ракурсів. Серед локацій, які найбільш зручні для цього – кручі Новгорода-Сіверського, околиці Остра, Сосниці та Коропа, холми Мезинського національного природного парку.

На жаль, посуха останніх років значно знизила масштабність розливів Десни. Востаннє річка виходила з берегів і широко розливалася своєю заплавою 2018 року. Того ж року розливу фактично не було. Втім цьогорічний паводок неодмінно приверне увагу туристів, адже за даними Чернігівського обласного центру з гідрометеорології, весняне водопілля 2021 року в басейні річки Десни буде значно вищим за торічне і може бути подібним до паводку 2018 року. За прогнозами фахівців Облгідрометцентру рівень води на Десні підніметься на 1,5-2 метри.

Найвидовищнішого розливу можна очікувати цього року протягом квітня та на початку травня. Але стабільний приріст рівню води на постах гідрологічного спостереження метеорологи відмічають вже зараз.
 
– Туроператори вже готують тури Придесенням, насамперед до Мезинського НПП та Новгород-Сіверського музею-заповідника "Слово о полку Ігоревім". Найкращі панорами Десни відкриються з північної вежі Спасо-Преображенського монастиря та з оглядових майданчиків поблизу села Придеснянського, – сказала  Анна Коваленко.

Останні новини Чернігівщини

Уряд працює, щоб переспрямувати більше електроенергії для потреб побутових споживачів

Уряд працює, щоб переспрямувати більше електроенергії для потреб побутових споживачів 12:57

Триває підготовка низки рішень Уряду, щоб перерозподілити споживання електроенергії і спрямувати її для побутових споживачів.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:57

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

У Чернігові можна отримати послугу безкоштовного протезування за державною програмою 12:55

Безоплатна програма протезування доступна як для військових, так і для цивільних.

Напав та стріляв по цивільним – судитимуть військовослужбовця рф

Напав та стріляв по цивільним – судитимуть військовослужбовця рф 12:53

Прокурорами Козелецької окружної прокуратури у порядку спеціального досудового розслідування направлено до суду обвинувальний акт стосовно військовослужбовця зс рф за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

Ветеран поліції Чернігівщини Антон Душко виборов призові місця на мультиспортивних ветеранських змаганнях «ГАРТ» 09:36

Днями у столиці відбулися змагання, які об’єднали майже півтисячі ветеранів та ветеранок з усієї країни. Учасники змагалися в таких дисциплінах, як: баскетбол і регбі на кріслах колісних, волейбол сидячи, стрільба з лука, веслування на тренажері та плавання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини