Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 3 грудня, 16:01:17

Чим і на що можна ловити, щоб не отримати штраф – поради рибалкам від Чернігівського рибоохоронного патруля

07.07.2020   12:15Агенцiя

Риболовля – цікаве захоплення багатьох людей різної статі та віку. Хто хоч раз побував із вудкою на водоймі і насолодився ні з чим незрівнянною радістю спілкування з природою, хто зловив першу у своєму житті рибу, ніколи цього не забуде! І згодом маленьке хобі переростає у велике захоплення, навіть у всепоглинальну пристрасть.

Але збираючись на водойму слід пам’ятати, що у любительській і спортивній риболовлі є обмеження, яких потрібно дотримуватись рибалці, щоб з любителя не перетворитися на браконьєра.

Чернігівський рибоохоронний патруль нагадує рибалкам – любителям «зі стажем», а особливо тим хто тільки вирішив спробувати себе в ролі риболова про дозволені знаряддя та способи лову водних біоресурсів.

Знаряддя лову, які дозволені для любительського та спортивного рибальства поділяються на пасивні та активні.

До пасивних відносяться стаціонарні знаряддя (пастки) - закриті зверху дрібні пастки для внутрішніх водойм (раколовки).

До активних знарядь лову належать: гачкові принадні, гарпунні, відціжувальні та інші.

Гачково – принадні знаряддя - жерлиці, кружки, донні, поплавцеві, нахлистові прямовисного, вертикального блесніння вудки, спінінги, перемети.

Гарпунні знаряддя - гарпунні рушниці для підводного полювання.

Відціжувальні знаряддя - сачок або підсака.

Інші - щипці для збирання молюсків.

Раколовки - дрібні, закриті зверху пастки для ловлі раків (з крилами та відкрилків або без).

Гачкові принадні знаряддя ловлі – знаряддя, основним функціональним елементом яких є рибальський гачок з принадою. Захоплення та утримання об’єкту лову відбувається в результаті заковтування принади з гачком. На водоймах загального користування - з берега або з човна, дозволено рибалити гачково – принадними знаряддями із загальною кількістю гачків не більше п'яти на рибалку.

Рибальський гачок – основна функціональна складова вудки, слугує для насаджування принади та зачепу риби під час підсікання. Риболовний гачок складається з голівки, за допомогою якої гачок закріплюється до волосіні, цівки та закруту.

Жерлиці - використовують для лову хижих риб на живця влітку та взимку.

Кружки – плаваючі жерлиці, діаметром 120-150 мм, товщиною – 30 мм, із жолобом по ребру, в який намотується шнур довжиною до 15 м з грузилом з наскрізним отвором. Маса грузила залежить від товщини шнура, виду та розміру живця. На воді кружки встановлюються в шаховому порядку. Хижа риба, схопивши живця розмотує шнур та цим перевертає кружок нижнім боком, пофарбованим в яскравий, примітний колір. Використовуються влітку.

Вудка – гачкове знаряддя ловлі риби, що складається з вудлища та волосіні, до якої кріпиться гачок. Вудлище - характерний функціональний елемент вудки, що уявляє собою гнучкий прут, та призначений для закидання волосіні, підсікання та витягування риби.

Розрізняють літні та зимові вудки. Любительський лов риби лов риби в зимовий період дозволяється зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння з гачком не більше № 10 та мор мишкою.

Літні своєю чергою поділяються на поплавцеві, донні, на хлистові та спінінги.

Поплавцева вудка – знаряддя любительського лову риби, характерним елементом якого є поплавець, який виконує функцію сигналізатора клювання, а також утримує гачок з принадою на необхідній глибині, що надає можливість обловлювати всю товщу води від поверхні до дна. Призначене для лову мирних та хижих видів риб на різній глибині. Використовують як літні так і зимні поплавцеві вудлища. Оснащення може бути рухоме або фіксоване. У разі рухомого оснащення може використовуватися невелика (4-6 см в діаметрі) інерційна котушка.

Донна вудка – знаряддя ловлі, призначене для лову риби з дна. Використовуються як літні поплавцеві так спеціальні доні вудлища з довжиною 1,5-2 м, з більшим діаметром (до 20 мм) в основі (комлі). Оснащення може бути «глухе» та рухоме.

Спінінг – вудка, призначена для ловлі хижих риб на динамічну принаду. Спінінгове вудлище забезпечує закидання волосіні з важкою принадою на значну відстань. Конструктивною особливістю спінінгового вудлища є руків'я, виготовлене з пробки, пористої гуми, шкіри або дерева з гумовим буфером на кінці, та обладнане котушкотримачем. Довжина вудлища залежить від відстані, з якої ведеться лов риби та виду принади. Опорядження спінінгу рухоме (котушкове).

Зимові вудки – характеризуються скороченим (зимовим) вудлищем. Для зимового лову риби використовують в основному блешні прямовисного, горизонтального занурення, мормишки різних форм, розміру та кольору.

Рушниці для підводного полювання розрізняють, в залежності від устрою силового механізму: рушниці з пружинним та гумовим боєм, пневматичні, гідропневматичні.

Гарпунна рушниця має сталевий стрижень зі знімним (на різьбі) наконечником. Гарпуна поєднується з рушницею за допомогою линя. На рушниці з гумовим боєм сила пострілу регулюється натягом гумового джгута, а на пневматичній рушниці – кількістю рухів спеціальною помпою, що нагнічує повітря. Для намотування запасу линя в конструкції рушниці передбачені спеціальні зачепи, або котушка.

Любительський лов риби (за виключенням підводного полювання) базується на використанні її харчових рефлексів, тому принада в опорядженні любительських знарядь лову – це корм або його імітація, що принаджує рибу рухом, кольором, запахом до місця лову та змушує взяти гачок. Принаду настромлюють на гачок або гачки закріплюють на принаді (наприклад, на блешні), та (у разі лову мирних риб) у якості прикорму додають у воду.

Принади поділяються за складом на: природні або їстівні (рослинні, тваринні, комбіновані) та штучні або неїстівні.

Тваринні принади заведено називати нажив, рослинні або штучні принади, що надягаються на гачок – насад.

До нажив та насад можуть додаватися також природні та штучні атрактанти (лат. attrahere – притягувати) – стимулятори запаху та смаку (м’ясо-кісткова, рибна мука, соняшникова, анісова конопляна, арахісова, укріпна, часникова олії, часник, ванілін, цукор, шоколад, карамель тощо).

Штучні принади виготовляються з неїстівних для риби матеріалів та імітують природний корм.

Найпоширенішими є штучні принади для лову хижих риб спінінгом, які імітують рибу в русі: блешні, воблери, девони, м’які пластикові принади, тощо.

Прикорм - принада, що складається з кормових компонентів для принадження риби до зони облову, вноситься як у годівницях, що є елементами опорядження, так і окремо. До складу прикорму можуть входити кормові компоненти рослинного та тваринного походження, атрактанти, а також основа, що уповільнює вимивання прикорму, наприклад, глина. Прикорм може вноситись за певний час до початку лову або безпосередньо під час нього.

Прикормлювання не заборонене чинними Правилами рибальства, хоча може значно підвищити інтенсивність лову (особливо у разі систематичного попереднього прикормлювання на певному місці) та сприяє засміченню водойм на ділянках з великим риболовним навантаженням.

Захопившись риболовлею потрібно пам’ятати про добову норму вилову і розмірний ряд водних біоресурсів.

За добу одній особі дозволено виловити та вивезти з водойм загального користування: риби – 3 кг, раків – 30 шт, мотиля - 0,1 кг. На водоймах спеціального водокористування та закріплених за громадськими організаціями: риби – 5 кг, раків – 50 шт. Дозволено забрати одну трофейну рибу, якщо її вага перевищує допустиму норму.

Забороняється вилов водних біоресурсів, менших за такі розміри: сом – 70 см, судак – 42 см, білий амур і товстолоб – 40 см, щука – 35 см, лящ – 32 см, короп і підуст – 25 см, чехоня – 24 см, синець – 22см, лин – 20 см, плітка – 18 см та рак – 10 см.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині + 15 «Класів безпеки» 14:27

У рамках Всеукраїнського проєкту в Чернігівському районівпродовж тижня відкрито 15“Класів безпеки”.

В’ячеслав Чаус вступився за сумлінних платників податків: Відчепіться від бізнесу! 14:24

Тема створення додаткових бар’єрів для бізнесу Головним управлінням ДПС в Чернігівській області знайшла своє продовження у сьогоднішньому брифінгу в медіацентрі ОВА.

Завдали шкоду довкіллю на 32 мільйони гривень: правоохоронці скерували до суду провадження про забруднення земель 14:22

Слідчі Головного управління Нацполіції в області завершили досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях щодо забруднення земель у Прилуцькому районі небезпечними відходами нафтовидобувної галузі. Матеріали проваджень з обвинувальними актами передано прокурору для направлення до суду.

Ніжинська поліція розслідує обставини травмування чоловіка на залізничних коліях 14:20

Вчора, близько 21:30, до поліції надійшло повідомлення про те, що у Носівці на залізничному вокзалі потяг травмував людину.

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються 14:18

30 листопада виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив встановлення тарифів на теплову енергію, її транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, послуги з постачання гарячої води КП «ТКЕ», яке здійснює господарську діяльність на ТЕЦ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини