День Бабака: традиції свята та прогноз на 2020 рік
Весна буде рання, а наступна зима скоріш за все безсніжною.
Такий прогноз зробив Бабак Тимко IІI, якого традиційно розбудили на початку лютого в селищі Гайдари Харківської області, спрогнозував прихід весни за шість тижнів.
2 лютого відзначається День Бабака.
Історія виникнення цього народного свята сягає своїм корінням ще у часи Стародавнього Риму. В Америку День бабака був привезений переселенцями з німецьких земель у XVIII столітті. У народну традицію святкування цього дня увійшло безліч звичаїв. Це і фестивалі, і народні гуляння, ярмарки та просто ще один спосіб підняття настрою в період гострих лютневих морозів.
Це свято одне з найпопулярніших у США; щороку до Панксатоні приїздить майже 20 тисяч туристів з усього світу. Щоправда, тут головне не сплутати Пенсільванію з Трансільванією, як то зробив один турист, потрапивши в результаті плутанини географічних назв не на прогноз погоди до бабака, а в замок графа Дракули. Віднедавна День бабака відзначають і в Україні, хоча традиції передбачати погоду за поведінкою тварин чи птахів надзвичайно давні.
Зараз в Україні «діючими» є два бабаки-«метеорологи» – слобожанський Тимко (живе на біостанції Харківського національного університету ім. В.Каразина в с. Гайдари, Харківщина) і галицький Мишко (живе у Львівському дитячому еколого-натуралістичному центрі ). І хоча прогнози усіх бабаків зазвичай далекі від істини, головне тут саме дійство, шоу: витягування звірка з нірки, поведінка сонного приголомшеного бабака під прицілом фото- і телекамер, а ще – нагода забути про офіційний прогноз Гідрометцентру.
Бабак Тимко IІI, якого традиційно розбудили на початку лютого в селищі Гайдари Харківської області, спрогнозував прихід весни за шість тижнів.
Свій прогноз "віщун" зробив на біостанції Харківського національного університету ім. Каразіна, де він і мешкає, повідомляє Укрінформ. Тимко не побачив своєї тіні, тож весна настане за 6 тижнів.
Також уже традиційно Тимко зробив жартівливий прогноз на актуальну тему - цього року організатори Дня бабака запропонували підопічному університетських біологів визначити, чи буде сніжною наступна зима. Кілька разів тваринку запускали на столик з відповідними написами, але "вердикт" був один і той самий - і наступна зима буде безсніжною.
Останні новини Чернігівщини
Про контроль за використанням бюджетних коштів - на зустрічі з начальником Північного офісу Держаудитслужби в області 09:31
Начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус зустрівся з керівником управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександром Кондрашовим.
Пропонувала купити неіснуючі автомобілі: на Чернігівщині поліція скерувала до суду справу серійної шахрайки 09:10
Поліцейські Чернігівського райуправління поліції під процесуальним керівництвом Чернігівської окружної прокуратури підготували обвинувальний акт щодо зловмисниці, яка ошукувала двох своїх знайомих, пропонуючи їм пригнати неіснуючі легкові автомобілі з-за кордону. Жінці загрожує до п’яти років позбавлення волі.
В області працюють над забезпеченням безперебійного мобільного зв’язку під час відключень електроенергії 08:39
Нараду з представниками операторів мобільного зв’язку щодо сталості функціонування мереж у періоди можливих відключень електроенергії провів учора заступник голови Чернігівської ОДА Сергій Зенченко.
На Коропщині поліцейські виявили двох водіїв, які керували транспортними засобами у стані алкогольного спʼяніння 17:21
Під час патрулювання на території Коропської громади правоохоронці виявили двох водіїв, які кермували в стані алкогольного сп’яніння.