Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 10 квітня, 15:51:44

26 жовтня - День Зими (Зимові ночі)

26.10.2019   09:55Агенцiя

Скандинавський Новий рік проходить в кінці періоду приготувань до зимового сезону. Стихія перестала марнувати свою життєву силу. Прийшов час, коли люди повинні звернути свої думки до духовних цінностей.

Свято ще іноді називають «Зимові ночі». Спочатку його, як і багато інших, відзначали протягом кількох ночей. Все це знаменувало перехід до нічного часу року, коли в північних широтах Фінляндії, Ісландії, Норвегії сонце сідає за обрій досить рано.

Сам свято сформувався в глибокій старовині і символізував точку переходу до складного періоду життя, коли життя цілих міст залежала від самих людей і ніяк не від природи. Саме в цей момент починався якийсь «переділ влади» - мінялися обов'язки і права, до верхів починали пробиватися ті, у кого вистачило б сил протистояти суворій зимі.

Стихійний елемент цього періоду і обрядів, як не дивно, Вогонь. Він дає важкі фізичні та душевні випробування, в яких людина вчиться діяти в ще гірших умовах, ніж вони, ймовірно, можуть бути насправді. Зброя, біль і вогонь тут можуть бути тісно пов'язані. І людина проходить через усе, пручаючись і переживаючи - проживаючи це.

Останні новини Чернігівщини

Поліція документує наслідки атак росіян на Чернігівщині 11:34

Вчора та сьогодні ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками. Інформація про постраждалих не надходила.

У Чернігові діти навчалися мінної безпеки через інтерактивну гру разом із Псом Патроном

У Чернігові діти навчалися мінної безпеки через інтерактивну гру разом із Псом Патроном 11:27

У Чернігові 4 квітня 2026 року за підтримки ЮНІСЕФ відбувся інтерактивний захід для дітей та їхніх батьків «Патруль пригод». Подію приурочили до Міжнародного дня просвіти з питань мінної безпеки.

Тил, що пахне паскою: 350 пасок для захисників від родинної пекарні «Паляниця» на Чернігівщині

Тил, що пахне паскою: 350 пасок для захисників від родинної пекарні «Паляниця» на Чернігівщині 11:05

Поки він боронить Україну на передовій, вона щодня тримає свій маленький, але важливий фронт у рідному селі. Ця історія про родину Могильних, які започаткували власну справу після деокупації рідного села і продовжують її розвивати попри війну.

Надзвичайні події в області за останню добу 10:24

Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

Чернігівщина у трійці лідерів цифрової трансформації серед прифронтових областей: підбито підсумки Індексу за 2025 рік 10:23

Державні послуги мають працювати непомітно, а інтернет — бути в кожному селі. Міністерство цифрової трансформації оприлюднило результати вимірювання рівня цифровізації регіонів за 2025 рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини