Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 4 грудня, 13:23:36

23 червня - Міжнародний день вдів

23.06.2019   07:25Агенцiя

Заклик до приділення особливої уваги становищу вдів і їх дітей, які знаходяться у них на утриманні, котрий пролунав наприкінці 2010-го року з трибуни Генеральної Асамблеї ООН, а згодом виражений у прийнятій резолюції №65/189 від 21-го грудня 2010-го року закріпив в міжнародному календарі цю пам’ятну дату - 23-е червня Міжнародний день, присвячений підвищенню обізнаності про становище вдів і їхніх дітей для всього світового співтовариства.

Найдавніша мудрість, яка була описана ще в старозавітніх Писаннях, говорить: «Жодної вдови та сироти не будеш гнобити». Проблеми, з якими стикаються жінки, які опинилися в статусі вдови, як і раніше не дозволяють з повною впевненістю заявити, що навіть сучасному суспільству вдається уникнути упущень і дискримінації на їх адресу. Їх статус, як і раніше свідчить про високу уразливість людини що зіткнулася з ситуацією, в якій може опинитися кожен з нас.

Жалюгідний стан і утиск прав більшості вдів залишається, на жаль практично малопомітним і іноді, особливо в країнах з економікою, що розвивається, втрачаючи чоловіка, жінка втрачає і свої громадянські свободи. Цього факту намагається уникати офіційна статистика, місцева влада та громадянське суспільство, а так не має бути.

Приміром, за данними ООН, в Індії налічується близько 40 млн. жінок, які з тих чи інших причин втратили свого супутника, і деякі з них, приблизно 15 тисяч вдів опиняються на вулиці після смерті свого чоловіка, годувальника і захисника своєї сім’ї. Подібні явища не сумісні з поняттями і прагненнями сучасного суспільства щодо дотримання прав і свобод для кожної людини на землі.

Останні новини Чернігівщини

Укриття, харчоблок і осередок «Захисту України»: які новини в ліцеях у Тупичеві і Городні 11:28

Чернігівська ОВА багато уваги приділяє саме освітньому компоненту і працює над тим, щоб якомога більше дітей мали змогу навчатися очно. У рамках робочого візиту в громади начальник ОВА В’ячеслав Чаус відвідав ліцеї в Тупичеві і Городні.

Доступність починається з нас: у Чернігові відбулась тематична конференція 11:24

Питання психологічної взаємодії з ветеранами та їхніми родинами обговорили сьогодні учасники тематичної конференції, яка відбулася в КНП «Ветеранський простір». Співорганізатором події виступила громадська організація «Ветеранська спільнота України «Серцевір».

Вибухотехніки поліції Чернігівщини продовжують знешкоджувати збиті ворожі безпілотники 11:22

Днями співробітники управління вибухотехнічної служби поліції Чернігівщини знешкодили нерозірвану бойову частину ворожого ударного безпілотника, який був збитий Силами оборони України у Чернігівському районі.

Поліцейські Чернігівщини вибороли призові місця на Всеукраїнських ветеранських змаганнях 11:21

Днями у Києві відбувся турнір «Звитяга нескорених», який об’єднав 500 ветеранів, ветеранок та поранених захисників з усієї України.

Компенсаційні програми для роботодавців, які сприяють працевлаштуванню людей з інвалідністю

Компенсаційні програми для роботодавців, які сприяють працевлаштуванню людей з інвалідністю 11:19

Служба зайнятості надає фінансову підтримку роботодавцям, які винаймають чи облаштовують робочі місця для людей з інвалідністю.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини