18 червня – День стійкої гастрономії
21 грудня 2016 року Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією № 71/246 проголосила 18 червня Днем стійкої гастрономії (Sustainable Gastronomy Day).
Дане рішення було продиктовано тим, що гастрономія – важливий елемент культурного самовираження будь-якого народу, пов'язаний з природним і культурним розмаїттям світу. А також тим, що всі культури і цивілізації можуть сприяти сталому розвитку і відіграють вирішальну роль в його досягненні.
Мета Дня – привернути увагу світової спільноти на тій ролі, яку стійка гастрономія може зіграти в досягненні цілей в області стійкого розвитку, в тому числі за рахунок прискорення сільськогосподарського розвитку, підвищення продовольчої безпеки, поліпшення харчування людей, забезпечення сталого виробництва продовольства та збереження біорізноманіття.
В основу рішення також лягла резолюція «Перетворення нашого світу: Порядок денний в галузі сталого розвитку на період до 2030 року», в якій Генасамблея затвердила в 2015 році всеосяжний набір універсальних і орієнтованих на перетворення цілей і завдань в галузі сталого розвитку, в цей День ООН пропонує всім державам-членам, організаціям системи організації Об'єднаних Націй, інших міжнародних і регіональних організацій, а також громадянського суспільства, включаючи неурядові організації та окремих осіб, відзначати День стійкої гастрономії відповідно до національних пріоритетів.
Останні новини Чернігівщини
Реабілітація, спорт, власна справа: які можливості доступні для ветеранів Корюківщини та Новгород-Сіверщини 12:03
Як ветерану відкрити бізнес, пройти реабілітацію або звернутися за необхідною медичною допомогою? Про ці та інші послуги, доступні для захисників Чернігівщини, говорили днями на зустрічі в Корюківській РВА.
На Ніжинщині поліцейські затримали підозрюваного у збуті наркотиків 11:59
Носівські оперативники задокументували декілька фактів збуту наркотичних засобів, до яких причетний мешканець одного із сіл Ніжинського району. Зловмисника затримали, йому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Внаслідок російських обстрілів Чернігівщини постраждала дитина: поліція документує воєнні злочини 11:58
За минулу добу ворог продовжив атакувати безпілотниками Чернігівську область.
30 березня: цей день в Україні і світі 08:26
День 1496 Російська агресія - Day 1496 Russian aggression