5 березня - відбулася "Бостонська бійня"
5 березня 1770 року у Бостоні відбулася вулична сутичка між городянами, які висловлювали невдоволення податковою політикою британської влади, і англійськими солдатами. Англійські солдати відкрили вогонь по беззбройною демонстрації городян.
В ході сутички солдати застрелили трьох і смертельно поранили двох бостонців. Закінчився цей інцидент видаленням з міста всіх англійських військових. А в історію США він увійшов як «бостонська бійня». У 1888 році в Бостоні в пам'ять про цю подію було споруджено обеліск.
«Бостонська бойня» стала одним з кульмінаційних моментів протистояння Британії та її північноамериканських колоній. Вона послужила сигналом до настільки ж легендарному «Бостонське чаювання». Так назвали влаштований місцевими патріотами у 1773 році демонстративний скидання в затоку тюків з прибулим англійським чаєм. Вона ж стала важливим чинником у процесі створення суверенних Сполучених Штатів Америки.
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові поліцейські затримали підозрюваного у пограбуванні пенсіонерки 12:00
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління встановили особу 41-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння золотим ланцюжком із хрестиком 72-річної пенсіонерки.
На Чернігівщині 4,6 тисяч клієнтів служби зайнятості працевлаштовано 11:16
Протягом січня-липня 2026 року на Чернігівщині:
Поліція документує наслідки ворожих атак по Чернігівщини 10:16
Упродовж доби ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками – через удари росіян постраждали мирні місцеві мешканці.
Посилення підтримки Чернігівщини: на зустрічі з представниками фонду «ТІМ4ЮА» визначили напрями співпраці 08:27
Днями у Чернігові відбулася робоча зустріч із представниками благодійного фонду «ТІМ4ЮА», під час якої обговорили актуальні гуманітарні потреби Чернігівщини та визначили основні напрями подальшої співпраці.