26 лютого з легкої руки французького філолога Літтре пущений в обіг термін "мікроб"
Автор терміну «мікроб» — французький філолог Еміль Літтре.
Мікроорганізми (мікроби) — назва збиральної групи живих організмів, які занадто малі для того, щоб бути видимими неозброєним оком. Їх звичайний розмір менше 0,1 мм.
До складу мікроорганізмів входять як без'ядерні (прокаріоти: бактерії, археї), так і еукаріоти: деякі гриби, Найпростіші, але не віруси, які зазвичай виділяють в окрему групу. Більшість мікроорганізмів складаються з однієї клітини, але є і багатоклітинні мікроорганізми. Вивченням цих організмів займається наука мікробіологія.
Мікроорганізми живуть майже повсюдно, де є вода, включаючи гарячі джерела, дно Світового океану, а також глибоко всередині земної кори. Вони є важливою ланкою в обміні речовин в екосистемах. У той же час патогенні мікроорганізми викликають хвороби людини, тварин і рослин.
Вперше мікроорганізми були відкриті більш 250 років тому, в 17 столітті, коли з'явилася можливість спостерігати їх за допомогою оптичних приладів, що давали збільшення у 160 — 200 раз.
Великий внесок в науку про мікроби вніс відомий французький вчений Луї Пастер. Одним з основоположників світової та вітчизняної мікробіології був Ілля Ілліч Мечников.
Саме ж слово «мікроб» було придумано філологом і філософом Емілем Літтре, автором фундаментального «Словника французької мови» . Саме до нього звернувся французький вчений Шарль Седійо і попросив Еміля Літтре підібрати відповідну назву мікроорганізмам. Літтре знайшов відмінне слово «мікроб». Сей факт зафіксований в листі, відправленому філологом 26 лютого 1878 року.
Останні новини Чернігівщини
Поліцейські Корюківського районного відділу впродовж двох годин розшукали зниклу дитину 17:18
Учора до поліції надійшло повідомлення про зникнення 16-річної дівчини у селищі Холми.
У Ніжині поліцейські виявили та вилучили з незаконного обігу 3,5 тонни спирту 16:37
Під час патрулювання Ніжинської громади інспектори відділу реагування патрульної поліції Ніжинського районного управління поліції зупинили водія автомобіля за порушення Правил дорожнього руху.
У Куликівській громаді запрацював соціальний маршрут для мешканців віддалених сіл 16:06
Гуманітарна місія «Проліска» запустила черговий соціальний маршрут для мешканців віддалених населених пунктів області. Цього разу — на Куликівщині. Основна мета — забезпечити людям доступ до необхідних послуг та допомогти самостійно вирішувати повсякденні питання.
Холминській ТГ громада-партнер із Закарпаття надала комп’ютерну техніку 15:25
У межах національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Холминська ТГ отримала від Дубівської громади Закарпатської області вісім комп’ютерів. Їх нещодавно доставили до Дубового від благодійної організації з Австрії.
Веслувальники Чернігівщини здобули чотири бронзові медалі на чемпіонаті України 15:04
З 04 до 09 серпня в місті Умань відбувся чемпіонат України серед юнаків та дівчат 2010–2011 та 2012–2013 років народження з веслування на байдарках і каное.