14 лютого - День святого Валентина
Вважається, що День святого Валентина існує вже більше 16 століть , але свята Любові відомі ще з більш ранніх часів — з часів стародавніх язичницьких культур. Наприклад, римляни в середині лютого святкували фестиваль еротизму, званий Lupercalia, на честь богині кохання Juno Februata.
У свята є і конкретний «винуватець» — християнський священик Валентин. Ця історія датується приблизно 269 роком, в той час Римською Імперією правив імператор Клавдій II. Воююча римська армія відчувала гостру нестачу солдатів для військових походів, і воєначальник був переконаний, що головний ворог його «наполеонівських» планів — шлюби, бо одружений легіонер про славу імперії думає набагато менше, ніж про те, як сім'ю прогодувати. І, щоб зберегти в своїх солдатах військовий дух, імператор видав указ, що забороняє легіонерам одружуватися.
Але закохуватися-то солдати від цього не стали менше. І на їх щастя знайшовся чоловік, який, не лякаючись імператорського гніву, став таємно вінчати легіонерів з їх коханими. Ним був священик на ім'я Валентин з римського міста Терні (Valentine of Terni). Мабуть, він був справжнім романтиком, тому що його улюбленими розвагами було мирити посварених, допомагати писати любовні листи і дарувати на прохання легіонерів квіти предметам їх пристрасті.
Останні новини Чернігівщини
В області підписали Меморандум про співпрацю з Інститутом серця 11:40
Днями у Чернігові відбулась зустріч представників регіональної медичної спільноти з фахівцями Державного некомерційного підприємства «Інститут серця Міністерства охорони здоров’я України».
Міськсвітло звітує про виконані роботи з обслуговування міських об’єктів 11:17
За останні два тижні комунальні бригади КП «Міськсвітло» виконали значний обсяг робіт з ремонту та оновлення вуличного освітлення та засобів регулювання дорожнього руху у Чернігові.
У Національному художньому музеї Румунії експонується твір з колекції Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана 10:55
20 листопада у Національному художньому музеї Румунії (м.Бухарест) відбулося урочисте відкриття міжнародної виставки «Roman IA», до експозиції якої увійшов твір із колекції Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана – «Дівчина-українка» (друга половина ХІХ ст.), автор – Микола Рачков. Виставка проходить під патронажем Президента Румунії.
Послуга раннього втручання вже доступна для чернігівських родин 10:41
На території Чернігівської міської громади запроваджується нова соціальна послуга раннього втручання.