Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 25 травня, 20:17:18

25 вересня - проведено першу у світі операцію з переливання крові від людини до людини

25.09.2018   07:31Агенцiя

Кров — одне з лікувальних засобів, відомих із старовини, — є рухливої ??внутрішнім середовищем організму і виконує важливі функції для нормальної життєдіяльності організму.

Проте відповідне її застосування і розробка методів її консервації стали можливими зовсім недавно, як і переливання крові (гемотрансфузія), тобто введення крові з лікувальною метою в судинне русло хворого, як цілісної крові, так і її клітинних компонентів і білкових препаратів плазми.

Лікар Джеймс Бланделл (1790-1878) — один з основоположників гемотрансфузії та дитячої реаніматології — 25 вересня 1818 провів першу у світі операцію з переливання крові від людини до людини.

Цей британський акушер здійснив перше вдале переливання людської крові пацієнтці з післяпологовим кровотечею. Використовуючи в якості донора чоловіка пацієнтки, Бланделл взяв у нього майже 4 унції крові з руки і за допомогою шприца перелив жінці. У 1825-1830 роках він провів 10 трансфузій, 5 з яких допомогли пацієнтам.

Бланделл розумів серйозність цієї процедури, тому досить чітко розробив технологію забору крові та її переливання, а також винайшов перші зручні інструменти і опублікував результати своєї діяльності.

У процесі дослідження він підмітив ряд дефектів, які супроводжували процедуру: згортання крові, її несумісність, нерідко приводила до смерті хворих, і повітряна емболія, у зв'язку з якою Бланделл запропонував ряд методів моніторингу. Але він же і зазначив, що ніякої моніторинг не в змозі запобігти смертельні ускладнення гемотрансфузії.

Сьогодні в медицині є ефективні методи, альтернативні переливанню крові. Створюються центри безкровної медицини. Цей напрямок розвивається в усьому світі і являє собою сукупність принципів і методів, спрямованих на максимальне збереження власної крові хворого. І великий внесок у цю важливу справу вніс Джеймс Бланделл.

Останні новини Чернігівщини

Завершився тиждень дистанційного навчання з представниками  служб у справах дітей Чернігівської області

Завершився тиждень дистанційного навчання з представниками служб у справах дітей Чернігівської області 17:53

З 19 по 25 травня тривало навчання за програмою «Основні напрями діяльності органів місцевої влади щодо захисту прав та законних інтересів дітей».