Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 липня, 16:15:30

5 вправ для спини, які створюють відчуття, що вам щойно зробили масаж

01.04.2018   13:53Агенцiя

Втомлена спина нам не дуже подякує за сидячу роботу. Неприємні відчуття, болі, спазми у м’язах — неприємні відчуття, постава викривлюється з кожним днем.

Якщо у вас немає часу відвідати масажиста, але хочеться розслаблення і бадьорості — допоможуть 5 ефективних вправ на розтягнення, які можна зробити прямо в офісному кріслі.

Адже вправи на стільці — адаптація класичних вправ на розтягнення. Пропонуємо і вам зробити подарунок своїй спині. А в кінці статті вас чекає бонус!

1. «Крила метелика»

Зона впливу: шийні хребці, відновлення правильного положення хребта і руху крові.

Висхідне положення: сідаємо на край стільця, спина випрямлена. Ноги на ширині плечей, ступні повністю стоять на підлозі.

У цій вправі адаптовані кілька вправ на розтягнення («змія», «човник»). Зігнуті в ліктях руки закидаємо за голову, пальці зчеплюємо на потилиці, лікті розставляємо якомога ширше. Вдихаючи, розкриваємо руки і витягуємо грудну клітку вперед. На видиху повертаємося у висхідне положення і вигинаємо спину, як би тягнемося грудною кліткою назад. Відчуйте, як тягнуться м’язи, але не доводьте до болю, відчуття повинні бути тільки приємними.Повторення: 5 разів.

2. «Котяча спина»

Зона впливу: запобігає болю в поперечному відділі, відновлення природної позиції поперекових хребців.

Початкове положення: сидячи, спина рівна, руки на колінах.

Вдихаючи, витягуємо вперед грудну клітку, намагаючись максимально звести лопатки і розпрямити плечі. Маківкою тягнемося вгору. Видихаючи, округлюємо спину, максимально, витягаючи плечі вперед. Маківкою тягнемося до колін.Повторення: 8 разів.

3. «Шнурочок»

Зона впливу: позбавлення від поперекового болю, допомога в роботі шлунку і кишківника.

Початкове положення: сидячи, спина рівна, ступні притиснуті до підлоги.

Вдихаємо, розвертаємо плечі в один бік, намагаючись, щоби тулуб залишався нерухомим. Тримаємося руками за спинку стільця і не горбимося. Перебуваємо в такій поставі близько 30 секунд, щоб встигнути зробити 5 глибоких вдихів і видихів. Змінюємо положення.Повторення: 3 рази в кожну сторону.

4. «Балерина»

Зона впливу: сприяє відтоку крові після довгого сидячого положення, розтягнення бічних м’язів і м’язів грудної клітки.

Початкове положення: сидячи, спина рівна.

Однією рукою тримаємося за спинку стільця, розслабляємо плече, щоб воно опустилося вниз. Іншу руку піднімаємо вгору і починаємо нахилятися убік, відчуваємо, як розтягуються м’язи. Стежимо, щоб тулуб не відхилявся вперед чи назад.Повторення: 10 разів для кожної сторони.

5. «Птах»

Зона впливу: зняття втоми ніг, розтягнення м’язів стегон та нижньої частини спини.

Початкове положення: сидимо, спина рівна. Кісточка однієї ноги лежить на верхній частині ноги, але ближче до коліна.

Тягнемося тілом вперед, відчуваючи, як «розкривається» грудна клітка, і намагаємося дотягнутися до стегна животом. Спостерігаємо, щоб спина була прямою. Затримуємося в такому положенні близько 30 секунд, щоб встигнути зробити 5 спокійних вдихів і видихів. Змінюємо ногу.Повторення: 2-3 рази для кожної ноги.


Бонус: найкраща вправа на розтягнення попереку

Цю вправу неможливо виконати в офісних умовах, адже її початкове положення — лежачи на спині. Але варто запам’ятати і спробувати зробити вдома.

Його люблять тренери з пілатесу — вправа ідеально розтягує і розслабляє поперек, і сідничні м’язи. Одне з ефективних положень тіла для зменшення болю в спині. Таке розтягнення — прекрасне завершення будь-якого тренування. Можна робити його перед сном для приємних розслаблювальних відчуттів.

Початкове положення: лежачи на спині.

Підтягуємо до грудей обидва коліна. Ліве обхоплюємо руками і максимально притискаємо до грудей. Тільки після цього випрямляємо і опускаємо пряму праву ногу. Залишаємося в такому положенні 30 секунд. Знову підтягуємо коліна до грудей і змінюємо ноги.Важливо: не опускаємо пряму ногу, поки інша не притиснута до грудей. Послідовність впливає на якість розтягнення.

Останні новини Чернігівщини

100 років виповнилось Сосницькому краєзнавчому музею

100 років виповнилось Сосницькому краєзнавчому музею 13:58

Будинок в якому зараз знаходиться Сосницький краєзнавчий музей ім. Ю.С.Виноградського, був побудований лікарем Щербаковим у 1870 році. З 1890 року належав князю Волконському. В 1899 році він був капітально відремонтований, про що свідчать дата на металевій прикрасі при вході у будинок. Останнім кому належав будинок – це був лікар П.В.Ольденборгер.

Ключі від нових гуртожитків вручили танкістам Сіверської бригади. ФОТОрепортаж

Ключі від нових гуртожитків вручили танкістам Сіверської бригади. ФОТОрепортаж 13:21

В оперативному командуванні «Північ» офіційно відкрили дві казарми поліпшеного планування для військовослужбовців контрактної служби.

Двох осіб затримано за угон таксі

Двох осіб затримано за угон таксі 13:00

Під процесуальним керівництвом Прилуцької місцевої прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного заволодіння транспортним засобом.

Цьогоріч у Сосницькій громаді грошей на бюджет участі немає

Цьогоріч у Сосницькій громаді грошей на бюджет участі немає 12:10

У Сосницькій громаді обрали переможців Громадського бюджету. Утім їх проєкти реалізовуватись в 2020 році не будуть.

За 6 місяців – 600 нових родин

За 6 місяців – 600 нових родин 11:01

Перші 6 місяців 2020 року закарбували у пам’яті кожного різні моменти, проте для молодят, які створили у цей період родини, вони залишаться знаковими впродовж усього життя.