Екологи вимагають присвоїти статус пам’ятки природи чернігівській вишні-антипці
Понад столітню вишню-антипку, що росте в Чернігові на Валу біля гармат, екологи вимагають оголосити ботанічною пам’яткою природи місцевого значення.
![](/uploads/2569-m.jpg)
Про це повідомив учений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” Сергій Черняков.
“Екологи з Києва Володимир Борейко та Іван Парнікоза звернулися до Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області з клопотанням оголосити найстаріший в Україні екземпляр вишні-антипки пам’яткою природи місцевого значення з назвою “Чернігівська вишня”, – сказав він.
У науковому обрунтуванні екологи вказали, що рідкісне дерево має вік близько 100 років і висоту 10 м. На рівні 1,3 м дерево галузиться на дві скелетні гілки і через 20 см має 3 м в охопленні.
Плоди вишні-антипки зазвичай ідуть на отримання запашної води, що використовується в парфумерії, та харчових барвників. У їжу вживаються лише окремі сорти.
За словами С. Чернякова, раніше на це дерево фахівці особливої уваги не звертали, бо вважали його грушею через подібність листя. Цієї ж весни воно як ніколи пишно й рясно зацвіло, чим і змусило придивитися до себе прискіпливіше.
А загалом, як помітили працівники заповідника, вікова вишня давно приглянулася гостям міста Чернігова.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.