Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 1 жовтня, 12:02:35

23 листопада - День пам'яті святого Георгія Побідоносця

23.11.2017   07:11Агенцiя

Святий великомученик Георгій Побідоносець, родом з Каппадокії (область у Малої Азії), виріс у глибоко віруючій християнській сім'ї. Його батько прийняв мученицьку кончину за Христа, коли Георгій був ще в дитячому віці. Мати, що володіла маєтками в Палестині, переселилася з сином на батьківщину і виховала його в строгому благочесті.

Вступивши на службу в римське військо, святий Георгій, красивий, мужній і хоробрий в боях, був помічений імператором Діоклітіаном і прийнятий в його варту зі званням комита — одного з старших воєначальників.

Імператор-язичник, багато зробив для відродження римського могутності і ясно розумів, яку небезпеку становить для язичницької цивілізації торжество Розп'ятого Спасителя, в останні роки правління особливо посилив гоніння на християн. На раді Сенату в Нікомидії Діоклітіан надав всім правителям повну свободу в розправі над християнами і обіцяв свою всіляку допомогу.

Святий Георгій, дізнавшись про рішення імператора, роздав убогим свою спадщину, відпустив на волю рабів і з'явився в Сенат . Мужній воїн Христовий відкрито виступив проти імператорського задуму, сповідав себе християнином і закликав всіх визнати істинну віру в Христа: «Я раб Христа, Бога мого, і, уповаючи на Нього, постав серед вас по своїй волі, щоб свідчити про Істину». «Що є Істина?», — Повторив запитання Пілата один із сановників. «Істина є Сам Христос, гнаний вами», — відповідав святий.

Приголомшений дерзновенної промовою доблесного воїна, імператор, який любив і підіймав Георгія, спробував умовити його не губити своєї молодості, слави і честі, але принести , за звичаєм римлян, жертву богам. На це була рішуча відповідь сповідника: «Ніщо в цій непостійній житті не ослабить мого бажання служити Богові». Тоді за наказом розгніваного імператора зброєносці стали списами виштовхувати святого Георгія із залу зборів, щоб відвести в темницю. Але сама смертоносна сталь ставала м'якою і гнулася, як тільки списи стосувалися тіла святого, не завдаючи йому болю. В темниці мученику забили ноги в колодки і придавили груди важким каменем.

На другий день на допиті, знесилений, але твердий духом, святий Георгій знову відповідав імператору: «Швидше ти ізнеможешь, мучачи мене, ніж я, Мучений тобою». Тоді його колесували. Спочатку убога голосно закликав Господа, але незабаром затих, не випускаючи жодного стогону. Діоклітіан вирішив, що катований вже помер, і, розпорядившись зняти понівечене тіло з колеса, відправився в капище піднести подячну жертву. У цей момент навколо потемніло, вдарив грім, і був чутний голос: «Не бійся, Георгій, Я з тобою».

Потім засяяло чудовий світло, і у колеса з'явився Ангел Господній в образі світлоносного юнака. І ледь поклав він руку на мученика, сказавши йому: «Радуйся!», — Як святий Георгій повстав зціленим. Коли воїни відвели його в капище, де був імператор, останній не вірив очам своїм і думав, що перед ним інша людина або примара. У подиві і жаху вдивлялися язичники в святого Георгія і переконувалися в тому, що дійсно сталося чудо. Багато тоді увірували в Животворящого Бога християн.

Було це 10 листопада (23 листопада за новим стилем) 303 року, і тепер цей день відзначається православними церквами.

Останні новини Чернігівщини

білорусь біля України готує аеродроми, казарми та залізницю для військ рф 21:53

У білорусі спостерігається розбудова військових аеродромів, будівництво казарм, а також перевірка білоруської залізниці для перевезення ешелонів з військовослужбовцями.

Аграрії Чернігівщини залучили понад ₴3,37 мільярда «доступних кредитів» 21:51

За програмою «Доступні кредити 5–7–9%» 33 626 аграріїв цьогоріч залучили 62,509 мільйона гривень кредитів.

Безпека в закладах освіти - пріоритетне завдання рятувальників Чернігівщини 21:46

Як спонукати сучасних дітей до навчання, особливо з такої важливої теми як правила безпеки життєдіяльності?

Захищай своїх - вакцинуй дітей від кору

Захищай своїх - вакцинуй дітей від кору 21:38

Війна в Україні створює ще більш сприятливі умови для поширення кору. Військові дії спричинили руйнування медичної інфраструктури, ускладнили доступ людей до медичних послуг, зокрема вакцинації.

Послуги служби зайнятості онлайн

Послуги служби зайнятості онлайн 21:34

Записатися на прийом до фахівця служби зайнятості можна, не виходячи з дому.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини