Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 1 липня, 22:47:17

19 жовтня - на раді князів в Любечі під керівництвом Володимира Мономаха узаконено розділення Русі на удільні князівства

19.10.2017   07:11Агенцiя

З'їзд князів у Любечі — 1097 рік. Художник В.Прохоров (1882) 1097 був знаменним для російської історії.

Події 1096 року, коли половецький хан Боняк спустошив околиці Києва, переконали Ярославовичів в необхідності з'їхатися і УРЯД. Місцем з'їзду обрали Любеч, що стояв на стику київських, чернігівських та смоленських земель.

19 жовтня 1097 по підіймального мосту в Любеч в'їхали Володимир Мономах, Святополк II, Давид Ігоревич, їх двоюрідний брат Василька Ростиславович та Олег і Давид Святославович. То були онуки Ярослава Мудрого. В їх руках були цілісність і благоденство Русі.

На з'їзді в Любечі були вимовлені скорботні промови про будову світу і про те, «почто губимо Руську землю», а половці «землю нашю несуть роздно».

Вирішили Ярославович, що кожен тримає отчу землю. Святополк II сидить у Києві, на столі батька Ізяслава. Володимир II тримає доля отця Всеволода. А Олег, Давид і Ярослав Святославович сидять по містах, що раніше належали Святославу Ярославовичу. Давид Ігоревич повинен був сидіти у Володимирі Волинському. А два Ростиславовича — Володар і Василько — утримали Перемишль і Теребовль. Князі цілували хрест і, розходячись, заявили «так аще отселе хто на кого встане, то на того будем' вей і честьний крсть».

Але до великої печалі Русі наміри Ярославовичів не завжди відповідали їх справах. А чим більше множилося плем'я Ярославовичів, тим більше мельчали ??не тільки уділи, але й справи князів.

Останні новини Чернігівщини

Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27

У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.

Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44

Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.

Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12

За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).

Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34

Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини