Відбувся фестиваль Ніжинського Огірка
Цьогоріч вже вп'яте відзначається у Ніжинському парку імені Т. Шевченка ексклюзивне свято - фестиваль «Його величність, Ніжинський огірок».
Захід відбувся у рамках святкування Дня міста Ніжина, який зазвичай відзначають 15 вересня.
Відкриття Фестивалю було об 11:00 на літній сцені парка, а цікаві тематичні виставки й експозіції на огіркову тему розпочалися від центрального входу в парк і протягнулися майже по всіх алеях. Численні страви з огірків і з огірками, напої з цим овочем могли продегустувати всі гості і учасники свята.
Дивували своїм розмаїттям багаточисельні виставки та інсталяції, персонажами яких став Його Величність Ніжинський Огірок, місцеві майстри влаштували різноманітні майстер-класи, а організатори свята підготували цікаву і насичену розважальну програму.
Розпочав свято вітальним словом міський голова Анатолій Лінник. У своїй промові Анатолій Валерійович зазначив: «Славна ніжинська земля не тільки своєю історією та людьми, а й особливим даром – вирощувати відомий у всьому світі сорт огірків. І хоч завезли його до нас греки, та саме ніжинці зуміли надати йому таку славу…».
Традиційною родзинкою заходу стало урочисте засолювання огірків у дубовій бочці відразу на сцені. Але, спершу скуштували засол минулого року.
У заході взяли участь міський голова Анатолій Лінник, перший заступник міського голови Григорій Олійник, заступники Сергій Дзюба, Сергій Осадчий, Ігор Алєксєєнко, начальник управління освіти Станіслав Крапивянський, директор Ніжинського училища культури і мистецтв ім. М. Заньковецької Володимир Дорохін, помічник народного депутата Тамара Стратілат.
Конкурсна комісія оглянула всі стенди і презентації, провела дегустацію і визначила найкращих серез кращих. При визначенні переможців серед учасників фестивалю враховувалось багато параметрів: оригінальність, презентація, концепція, загальна атмосфера.
Завершальною частиною свята було урочисте нагородження переможців у різних категоріях. Найбільше їх отримали шкільні та позашкільні заклади освіти. Не залишили організатори поза увагою і дебютантів фестивалю - Ніжинський професійний ліцей сервісу та побуту.
Відділ інформаційно-аналітичної роботи та комунікацій з громадськістю
Останні новини Чернігівщини
З 26 січня у Чернігові змінюється рух тролейбусів №3 та №7А 15:01
З понеділка, 26 січня, у Чернігові тимчасово змінюється схема руху тролейбусних маршрутів №3 та №7А.
Вікімарафон – 2026 у Чернігові: 25 років вільних знань та внесок нашої бібліотеки 14:56
22 січня Чернігівська ОУНБ імені Софії та Олександра Русових учергове стала осередком творення цифрової історії.
Громади Чернігівської області отримають фінансування на 9 проєктів відновлення за підтримки ЄІБ 14:54
Українські громади отримають 740,3 млн грн, для реалізації 119 проєктів відновлення громад, за підтримки Європейського інвестиційного банку.
Внаслідок атаки росіян по Ніжинському району є постраждалі: поліція документує наслідки 14:52
Сьогодні вдень ворожа армія вдарила безпілотниками по території агропідприємства у Вертіївській громаді Ніжинського району.
Коли професія не має статі: історія жінок, які обрали «чоловічу» справу 14:51
У сучасному світі все більше жінок доводять: професія не має статі, а новий старт можливий у будь-якому віці. Яскравий приклад — історія трьох жінок, які наважилися опанувати так звану «чоловічу» професію машиніста-кочегара котельні.