Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 13 грудня, 16:38:29

До кінця серпня астрономи радять спостерігати за зорепадом: щогодини може спалахувати вiд 80 метеорiв

20.08.2017   14:10Агенцiя

До кiнця серпня на небi вiдбуватиметься справжня космiчна атракцiя, причиною якої буде один iз найгарнiших метеорних потокiв - Персеїди

Астрономи радять у безхмарнi ночi спостерiгати за зорепадом: щогодини може спалахувати вiд 80 метеорiв.

"За Персеїдами земляни спостерiгають щонайменше тисячу рокiв, - каже Олександр Камiн, завiдувач секцiї фiзики космосу Малої академiї наук. - Це один iз найпотужнiших i найшвидших метеорних потокiв (їх швидкiсть - 20 - 80 кiлометрiв за секунду), який утворився завдяки кометi Свiфта — Туттля.

Саме її пиловi частинки в час, коли Земля проходить через орбiту комети, розтягуються шлейфом на кiлька сотень i навiть мiльйонiв кiлометрiв. У момент, коли цi частинки потрапляють у шари атмосфери, вони спалахують i починають свiтитися. Це вiдбувається на висотi 120 кiлометрiв вiд поверхнi Землi. Цiєї митi ми можемо спостерiгати за так званим падiнням зiрок.

А на висотi до 60 кiлометрiв вони згоряють, не долiтаючи до поверхнi нашої планети. Зоряний дощ триватиме до останнiх днiв серпня. Найкраще розгледiти це явище можна впродовж другої половини ночi".

Експрес

Останні новини Чернігівщини

Любецька громада з новою комунальною технікою

Любецька громада з новою комунальною технікою 15:12

Вибори у Любецькій ОТГ відбулися наприкінці минулого року, а на прямі міжбюджетні громада перейшла з січня 2018 року. Навколо селища Любеч об’єдналися 21 населений пункт, на території яких проживають 3700 жителів.

Щодо захворюваності на кір. Офіційно

Щодо захворюваності на кір. Офіційно 14:34

Всього в області з початку року зареєстровано 525 випадків захворювання (підозри) на кір.

У районах Чернігівщини обговорюють перспективи подальшого розвитк

У районах Чернігівщини обговорюють перспективи подальшого розвитк 11:41

Ще у чотирьох районах області — Козелецькому, Коропському, Ніжинському та Сновському — вчора, 12 грудня, відбулися засідання Рад регіонального розвитку.

У Чернігові змінено граничну вартість проїзду в міських автобусах

У Чернігові змінено граничну вартість проїзду в міських автобусах 11:24

Рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 13 грудня встановлена нова гранична вартість разового квитка на проїзд у автобусі для перевезення пасажирів в межах міста Чернігова – 6,00 грн.

Боєприпаси утилізують тільки після згоди громади

Боєприпаси утилізують тільки після згоди громади 11:15

На технічній території 6-го арсеналу боєприпасів, що на Ічнянщині, підривні роботи зі знищення вибухонебезпечних предметів, які не підлягають транспортуванню та зберіганню, не розпочинатимуть без згоди громади.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини