Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 26 березня, 21:21:55

До кінця серпня астрономи радять спостерігати за зорепадом: щогодини може спалахувати вiд 80 метеорiв

20.08.2017   14:10Агенцiя

До кiнця серпня на небi вiдбуватиметься справжня космiчна атракцiя, причиною якої буде один iз найгарнiших метеорних потокiв - Персеїди

Астрономи радять у безхмарнi ночi спостерiгати за зорепадом: щогодини може спалахувати вiд 80 метеорiв.

"За Персеїдами земляни спостерiгають щонайменше тисячу рокiв, - каже Олександр Камiн, завiдувач секцiї фiзики космосу Малої академiї наук. - Це один iз найпотужнiших i найшвидших метеорних потокiв (їх швидкiсть - 20 - 80 кiлометрiв за секунду), який утворився завдяки кометi Свiфта — Туттля.

Саме її пиловi частинки в час, коли Земля проходить через орбiту комети, розтягуються шлейфом на кiлька сотень i навiть мiльйонiв кiлометрiв. У момент, коли цi частинки потрапляють у шари атмосфери, вони спалахують i починають свiтитися. Це вiдбувається на висотi 120 кiлометрiв вiд поверхнi Землi. Цiєї митi ми можемо спостерiгати за так званим падiнням зiрок.

А на висотi до 60 кiлометрiв вони згоряють, не долiтаючи до поверхнi нашої планети. Зоряний дощ триватиме до останнiх днiв серпня. Найкраще розгледiти це явище можна впродовж другої половини ночi".

Експрес

Останні новини Чернігівщини

Оволодівали навичками блогерської майстерності 15:55

В рамках реалізації проекту по відновленню миру і діалогу для внутрішньо переміщених жінок «Голос жінки має силу» волонтерки ГО «Чернігів Європейський» Наталія Ємець (координатор проекту, доцент кафедри ОСПДН), Аліна Ковтун (магістрантка гр. МСПДп-181 ФСТОР) та Юлія Штаба (студентка гр. КПР-171 юридичного факультету) 21 – 24 березня пройшли навчання у Школі – тренінгу «Як стати блогером».

Вбив рідного сина

Вбив рідного сина 15:50

Під процесуальним керівництвом Сосницького відділу Менської місцевої прокуратури здійснюється досудове розслідування за підозрою жителя одного з сіл Сосницького району у вбивстві рідного сина.

У січні експорт товарів з Чернігівщини зріс майже на чверть

У січні експорт товарів з Чернігівщини зріс майже на чверть 13:45

За результатами січня поточного року Чернігівська область має позитивні тенденції в зовнішній торгівлі товарами.

Поліція Чернігівщини притягує до відповідальності порушників виборчого законодавства

Поліція Чернігівщини притягує до відповідальності порушників виборчого законодавства 12:20

Поліція Чернігівської області перевіряє кожну інформацію про використання приміщень державної та комунальної форм власності в агітаційних цілях та складає на порушників виборчого законодавства відповідні адмінпротоколи.

За минулу добу рятувальники ліквідували 36 загорань, що виникли внаслідок спалювання громадянами сухої рослинності та сміття 12:14

Упродовж минулої доби внаслідок спалювання громадянами сміття, сухої рослинності, а також необережного поводження з вогнем у побуті та під час перебування на відкритих територіях виникло 36 пожеж, з яких 4 зареєстровано у житловому секторі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини

Ляля Нетреба вважає ...

потрібно перевірити себе у списках виборців! потрібно перевірити себе у списках виборців! Саме час поцікавитися, чи внесені ви до списку виборців і чи зможете без проблем зробити своє волевиявлення.

Всі публікаціі