Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 21 липня, 08:16:37

До кінця серпня астрономи радять спостерігати за зорепадом: щогодини може спалахувати вiд 80 метеорiв

20.08.2017   14:10Агенцiя

До кiнця серпня на небi вiдбуватиметься справжня космiчна атракцiя, причиною якої буде один iз найгарнiших метеорних потокiв - Персеїди

Астрономи радять у безхмарнi ночi спостерiгати за зорепадом: щогодини може спалахувати вiд 80 метеорiв.

"За Персеїдами земляни спостерiгають щонайменше тисячу рокiв, - каже Олександр Камiн, завiдувач секцiї фiзики космосу Малої академiї наук. - Це один iз найпотужнiших i найшвидших метеорних потокiв (їх швидкiсть - 20 - 80 кiлометрiв за секунду), який утворився завдяки кометi Свiфта — Туттля.

Саме її пиловi частинки в час, коли Земля проходить через орбiту комети, розтягуються шлейфом на кiлька сотень i навiть мiльйонiв кiлометрiв. У момент, коли цi частинки потрапляють у шари атмосфери, вони спалахують i починають свiтитися. Це вiдбувається на висотi 120 кiлометрiв вiд поверхнi Землi. Цiєї митi ми можемо спостерiгати за так званим падiнням зiрок.

А на висотi до 60 кiлометрiв вони згоряють, не долiтаючи до поверхнi нашої планети. Зоряний дощ триватиме до останнiх днiв серпня. Найкраще розгледiти це явище можна впродовж другої половини ночi".

Експрес

Останні новини Чернігівщини

На які проекти витрачатимуть громади субвенцію на соціально-економічний розвиток?

На які проекти витрачатимуть громади субвенцію на соціально-економічний розвиток? 22:31

У 2018 році громади, які були створені минулого року отримають гроші на соціально-економічний розвиток. У Чернігівській області – це 17 об’єднаних територіальних громад, між якими будуть розподілені 9,89 млн грн.

Завершений підрахунок збитків, завданих Чернігову надзвичайною ситуацією 30 червня

Завершений підрахунок збитків, завданих Чернігову надзвичайною ситуацією 30 червня 18:02

Міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій затвердила підсумковий документ – Розрахунок збитків, нанесених внаслідок надзвичайної ситуації, що сталася в Чернігові 30 червня 2018 року, та коштів, витрачених на ліквідацію її наслідків.

Акцент на якість інформації: службовцям Чернігівщини розповіли про кращі практики опрацювання публічних запитів

Акцент на якість інформації: службовцям Чернігівщини розповіли про кращі практики опрацювання публічних запитів 17:51

Виконання органами влади Закону України «Про доступ до публічної інформації» – тема навчального тренінгу, організованого для представників апарату і структурних підрозділів Чернігівської облдержадміністрації та РДА офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з громадською організацією «Центр демократії та верховенства права».

Учні з Остра змагалися на Всеукраїнському етапі гри

Учні з Остра змагалися на Всеукраїнському етапі гри "Сокіл" ("Джура") 17:48

Рій «Нащадки Остряниці» з міста Остер Чернігівської області гідно представив Чернігівщину на ІІІ (Всеукраїнському) етапі гри «Сокіл» («Джура») – «Джура-2018: Наддніпрянська Січ».

В обласній раді обговорено структуру, функції та місце розташування реабілітаційного Центру комплексної допомоги учасникам АТО

В обласній раді обговорено структуру, функції та місце розташування реабілітаційного Центру комплексної допомоги учасникам АТО 17:45

19 липня в залі президії обласної ради відбулася нарада робочої групи з вивчення питання створення Центру надання соціальної, медичної та психологічної допомоги учасникам бойових дій, учасникам антитерористичної операції, членам їх родин і членам сімей загиблих воїнів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини

Ляля Нетреба вважає ...

що діти стали заручниками політичних інтриг що діти стали заручниками політичних інтриг У Борзні працівники дошкільних навчальних закладів, діти та їхні батьки опинилися в заручниках місцевих політичних гравців. Все – через майбутні вибори в Борзнянську ОТГ, що наближаються.

Всі публікаціі