Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 24 вересня, 17:26:26

До кінця серпня астрономи радять спостерігати за зорепадом: щогодини може спалахувати вiд 80 метеорiв

20.08.2017   14:10Агенцiя

До кiнця серпня на небi вiдбуватиметься справжня космiчна атракцiя, причиною якої буде один iз найгарнiших метеорних потокiв - Персеїди

Астрономи радять у безхмарнi ночi спостерiгати за зорепадом: щогодини може спалахувати вiд 80 метеорiв.

"За Персеїдами земляни спостерiгають щонайменше тисячу рокiв, - каже Олександр Камiн, завiдувач секцiї фiзики космосу Малої академiї наук. - Це один iз найпотужнiших i найшвидших метеорних потокiв (їх швидкiсть - 20 - 80 кiлометрiв за секунду), який утворився завдяки кометi Свiфта — Туттля.

Саме її пиловi частинки в час, коли Земля проходить через орбiту комети, розтягуються шлейфом на кiлька сотень i навiть мiльйонiв кiлометрiв. У момент, коли цi частинки потрапляють у шари атмосфери, вони спалахують i починають свiтитися. Це вiдбувається на висотi 120 кiлометрiв вiд поверхнi Землi. Цiєї митi ми можемо спостерiгати за так званим падiнням зiрок.

А на висотi до 60 кiлометрiв вони згоряють, не долiтаючи до поверхнi нашої планети. Зоряний дощ триватиме до останнiх днiв серпня. Найкраще розгледiти це явище можна впродовж другої половини ночi".

Експрес

Останні новини Чернігівщини

У конкурсі-фестивалі

У конкурсі-фестивалі "Чернігів The best" – 2018 перемогла 6-річна циркова гімнастка з номером "Маленька балерина" 15:26

Оголошення переможців конкурсу-фестивалю "Чернігів The best" – 2018 та гала-концерт лауреатів відбулися 23 вересня на сцені Міського палацу культури.

Як зробити громаду відомою в області та Україні?

Як зробити громаду відомою в області та Україні? 15:20

Відповідь на це питання шукали учасники тренінгу, який був присвячений питанням інформаційній діяльності об'єднаних територіальних громад.

Відбувся семінар

Відбувся семінар "Виявлення та надання соціальних послуг сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах" 12:34

20-21 вересня на базі Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбувся тематичний короткотерміновий семінар «Виявлення та надання соціальних послуг сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах» для спеціалістів із соціальної роботи об’єднаних територіальних громад.

Міжнародний день студентського спорту в Чернігові

Міжнародний день студентського спорту в Чернігові 12:03

20 вересня, за підтримки Відділення НОК України в Чернігівській області, в Центральному парку культури та відпочинку відбулись урочистості та проведення змагань з нагоди відзначення Міжнародного дня студентського спорту.

На Чернігівщині учасники АТО (ООС) отримали у власність 884 земельні ділянки

На Чернігівщині учасники АТО (ООС) отримали у власність 884 земельні ділянки 11:48

У поточному році Головним управлінням Держгеокадастру у Чернігівській області передано у власність учасникам АТО (ООС) 884 наділи загальною площею 1 428,04 гектара.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини