Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 9 грудня, 23:47:09

10 липня - в Англії вперше футбольний арбітр використав свисток

10.07.2017   08:17Агенцiя

Судді з'явилися на футбольному полі лише в 1873 році. Тоді взагалі вважалося, що за власною ініціативою суддя в гру втручатися не повинен. Обов'язками суддів було стежити за часом, робити позначки про матч, видаляти і призначати гравців, а також вирішувати суперечки представників команд, коли вони не могли домовитися між собою. І зараз, як кажуть футбольні коментатори, «кращий суддя той, хто управляє грою, але його присутність на полі непомітно».

До 1878 року футбольні судді свистка не мали і користувалися для управління грою тільки своїм власним голосом або подавали знаки, або дзвеніли дзвіночком, щоб звернути на себе увагу і винести рішення.

З введенням в користування свистка пов'язана кумедна історія. Тоді право судити гру воліли віддавати не професіоналам, а любителям. Вважалося, що захоплений любитель, який любить футбол, і якому за це не платять, зробить все краще, ніж професіонал. І тому на роль суддів і арбітрів брали любителів футболу. Це могли бути клерки, лікарі, письменники ..... Відомо, що сер Артур Конан Дойл також був футбольним арбітром.

10 липня 1878 судити гру довірили поліцейському, і коли на грі виникла бійка, він, не замислюючись, засвистів у свисток.

Налякані й приголомшені гравці негайно ж припинили бійку. З тих пір арбітри на поле користуються свистком.

Останні новини Чернігівщини

 «Кожен зробив свою частину роботи, і це дозволило швидко стабілізувати ситуацію» — Геращенко про ліквідацію наслідків удару ворожого безпілотника

«Кожен зробив свою частину роботи, і це дозволило швидко стабілізувати ситуацію» — Геращенко про ліквідацію наслідків удару ворожого безпілотника 11:54

Сьогодні, 9 грудня, у Чернігівській міській раді відбулася традиційна щотижнева загальноміська нарада під головуванням заступника міського голови Віктора Геращенка. Участь у засіданні взяли керівники структурних підрозділів та комунальних підприємств міської ради.

Чернігівщина лідирує за збором зернових та зернобобових культур

Чернігівщина лідирує за збором зернових та зернобобових культур 11:52

Станом на 4 грудня три області України вийшли у лідери за валовим збором зернових та зернобобових культур. Першість утримує Чернігівська область, впевнено випереджаючи Хмельниччину та Вінниччину.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:23

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме 6 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

9 грудня: цей день в Україні і світі

9 грудня: цей день в Україні і світі 08:48

День 1385 Російська агресія - Day 1385 Russian aggression

У філармонійному центрі розпочався зимовий казковий цикл 11:14

Зима розпочалася — і знову чарівний світ, і знову казка! У ці дні діти з особливим нетерпінням чекають на подарунки від Святого Миколая-чудотворця.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини