Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 25 травня, 09:13:12

26 травня - Свято зозулі (кумління)

26.05.2017   08:44Агенцiя

В останню неділю травня, слов'яни відзначають свято Зозуленька. Основна риса цього свята — встановлення духовного зв'язку між дівчатами, ще не мали дітей, для взаємної допомоги і підтримки.

Молоді люди, в основному дівчата, збиралися в лісі на галявині, водили хороводи, співали веселі пісні про весну і Живу (зозуля являє собою сполучну ланку між Живий і молодими дівчатами), стрибали через ритуальний багаття і влаштовували невелике символичное бенкет.

У це свято, єдиний раз у році, можна було покумився, тобто приєднатися душею з будь-яким близькою людиною. Для цього потрібно було поцілуватися через березовий вінок (береза ??- символ любові і чистоти у слов'ян) і вимовити такі слова:

Кумісь, кумісь, рідна, рідна, у нас на двох — загальна життя. Ні радість, ні сльози, ні слово, ні випадок — нас не розлучать.

Потім, необхідно було обмінятися чимось на пам'ять. При цьому дівчина, вбрана Живий, тримала в руках фігуру Зозуленька: вірили, що лісова птах почує клятву і передасть її Живе.

У різних частинах слов'янської Русі свято мав власні ритуали та звичаї, але загальною для всіх залишалася ідея кумління.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:45

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 24 травня до 8:00 25 травня 2020 року.

З 25 травня відкрито сезон рибальства на річках Дніпро та Сож

З 25 травня відкрито сезон рибальства на річках Дніпро та Сож 08:27

25 травня 2020 року закінчується нерестова заборона на вилов риби на р. Дніпро та р. Сож.

За неправдиве повідомлення про замінування особу засудили до 4 років ув’язнення

За неправдиве повідомлення про замінування особу засудили до 4 років ув’язнення 08:05

Чотири роки ув’язнення просив прокурор для уродженця Городнянського району області, якого обвинувачували у неправдивому повідомленні про замінування.

За добу поліція вилучила з незаконного обігу ручну гранату і майже три сотні набоїв

За добу поліція вилучила з незаконного обігу ручну гранату і майже три сотні набоїв 07:52

В результаті профілактичних заходів, спрямованих на припинення незаконного обігу зброї і вибухівки, правоохоронці вилучили в різних частинах області значну кількість боєприпасів.

25 травня - День філолога

25 травня - День філолога 07:40

Філологія одна з найцікавіших наук, яка включає в себе цілу сукупність наукових напрямків, що вивчають нашу багату культурну спадщину, виражену як в літературній творчості, так і в мовній культурі.