Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 5 липня, 06:49:52

26 травня - Свято зозулі (кумління)

26.05.2017   08:44Агенцiя

В останню неділю травня, слов'яни відзначають свято Зозуленька. Основна риса цього свята — встановлення духовного зв'язку між дівчатами, ще не мали дітей, для взаємної допомоги і підтримки.

Молоді люди, в основному дівчата, збиралися в лісі на галявині, водили хороводи, співали веселі пісні про весну і Живу (зозуля являє собою сполучну ланку між Живий і молодими дівчатами), стрибали через ритуальний багаття і влаштовували невелике символичное бенкет.

У це свято, єдиний раз у році, можна було покумився, тобто приєднатися душею з будь-яким близькою людиною. Для цього потрібно було поцілуватися через березовий вінок (береза ??- символ любові і чистоти у слов'ян) і вимовити такі слова:

Кумісь, кумісь, рідна, рідна, у нас на двох — загальна життя. Ні радість, ні сльози, ні слово, ні випадок — нас не розлучать.

Потім, необхідно було обмінятися чимось на пам'ять. При цьому дівчина, вбрана Живий, тримала в руках фігуру Зозуленька: вірили, що лісова птах почує клятву і передасть її Живе.

У різних частинах слов'янської Русі свято мав власні ритуали та звичаї, але загальною для всіх залишалася ідея кумління.

Останні новини Чернігівщини

Тупичівська громада серед фіналістів конкурсу

Тупичівська громада серед фіналістів конкурсу "Неймовірні села України 2022" 16:04

Село Тупичів Чернігівської області знаходиться на кордоні з країною-агресором росією. Відстань до пункту перетину — 53,5 км. В перший день війни о 12:20 село було вже окуповане ворогом.

Дитячі будинки сімейного типу з Коропської громади отримали допомогу від Олени Зеленської

Дитячі будинки сімейного типу з Коропської громади отримали допомогу від Олени Зеленської 15:59

Дитячий будинок сімейного типу Тригубенків, в якому виховуються 10 дітей, позбавлених батьківського піклування, за потребою отримала під першої леді пральну машину, два планшети й телефон.

Прикордонники Чернігівщини та Сумщини не фіксують, щоб ворог формував ударні групи

Прикордонники Чернігівщини та Сумщини не фіксують, щоб ворог формував ударні групи 15:48

На кордоні з рф у межах Чернігівської та Сумської областей росія продовжує утримувати окремі підрозділи збройних сил, а саме в прикордонних районах Брянської та Курської областей.

Як Чернігівщина готується до ймовірного наступного вторгнення Росії

Як Чернігівщина готується до ймовірного наступного вторгнення Росії 15:43

П'ять громад Чернігівщини (Корюківська, Сновська, Новгород-Сіверська, Городнянська) визначені місцями проведення бойових дій. В області ані дня без обстрілів: мінометних і артилерійських по прикордонних населених пунктах або ж подалі, як-от до Десни чи Прилук, ракетами.

На Чернігівщині прикордонники знайшли диск із документами військової частини рф, яка брала участь у війні проти України 15:20

На носії знаходиться більше сотні гігабайт даних про зенітно-артилерійський підрозділ рф з-під москви: штатно-посадовий розпис з біографіями російських військових, технічна документація озброєння та військової техніки.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини