Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 16 січня, 11:16:37

Сьогодні вночі відбудеться перше сонячне затемнення 2012 року

20.05.2012   12:43Агенцiя

В ночь на 21 мая произойдет первое солнечное затмение 2012 года. Полутеневая фаза затмения – момент, когда лунная тень начнет закрывать Солнце – начнется сегодня в 20:56 по Гринвичу, а солнечное кольцо впервые можно будет увидеть на Земле в 22:06 по Гринвичу.

Центральная полоса затмения, в которой тень Луны будет максимально большой, начнется у юго-западного побережья Китая, пройдет южнее Кореи через южную часть японского архипелага через Тихий океан и закончится в США, на территории Техаса в 01.39 по Гринвичу 21 мая.

Сейчас Луна почти на максимальном расстоянии от Земли – около 406 тысячи километров, а Солнце несколько ближе. Но совпадения, необходимого для полного затмения не произошло – в момент максимума затмения Луна закроет лишь 94,39% солнечного диска.

Во время кольцеобразного затмения можно наблюдать любопытное явление – все небольшие отверстия, сквозь которые будет проникать солнечный свет, на тени будут видны в виде колец.

РИА Новости

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках працюють пункти обігріву

У Прилуках працюють пункти обігріву 10:47

Цієї зими в Прилуках, як і кожного року, при сильних морозах працюватимуть пункти обігріву. Їх перелік затверджений рішенням міської комісії з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій 23 листопада 2020 року.

У Чернігові облаштували три стаціонарних пункти обігріву, один з них - цілодобовий

У Чернігові облаштували три стаціонарних пункти обігріву, один з них - цілодобовий 10:36

Цієї зими в Чернігові, як і кожного року, при сильних морозах працюватимуть пункти обігріву. Їх перелік затверджений рішенням міської комісії з питань техногенно-екологічнох безпеки та надзвичайних ситуацій.

Мінрегіон провів першу в 2021 році селекторну нараду з облдержадміністраціями

Мінрегіон провів першу в 2021 році селекторну нараду з облдержадміністраціями 10:26

Реалізація програми Президента України «Велике будівництво» у 2021 році, готовність оновлених приймальних відділень лікарень, створення безбар’єрного середовища у регіонах України, а також питання, пов’язані з реорганізацією РДА - основні теми селекторної наради, яку провів Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Чернігівська бібліотекарка представила збірку фантастичних новел про рідне місто

Чернігівська бібліотекарка представила збірку фантастичних новел про рідне місто 10:06

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського триває представлення нових книжок у рамках конкурсу «Книга року-2020». Через карантинні обмеження презентації проходять у режимі відеозапису.

Допомогу по вагітності та пологах за 2020 рік  профінансовано для понад 2,5 тис. працюючих жінок Чернігівщини

Допомогу по вагітності та пологах за 2020 рік профінансовано для понад 2,5 тис. працюючих жінок Чернігівщини 09:46

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області повідомляє, що виплати допомог по вагітності та пологах, за 2020 рік по Чернігівській області, склали 72,0 млн грн, що на 5,6 млн грн більше в порівнянні з 2019 роком.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини