25 лютого - Семюел Кольт отримав в США перший патент на автоматичний револьвер
Про те, хто ж насправді розробив револьвер Кольта, досі ходять різні версії. За однією з них, сам Семюел Кольт, будучи юнгою по молодості років, угледів в роботі механізму для вибирання якірного каната кабестана принцип дії майбутньої легенди Дикого Заходу.
За іншою, банально скористався працями свого підручного, Джона Пірсона. І, нарешті, існують відомості, що схему револьвера запропонував в 1830-х роках англієць Чарльз Ширк, взявши за основу барабанне рушницю Коллера та ідеї француза Марієтта.
Втім, всі три версії сходяться в одному: Кольт не був талановитим конструктором, він був швидше удачливим і обачливим комерсантом. 25 лютого 1836 року він отримує в США перший патент на 6-зарядний револьвер 45-го калібру. Через 10 днів Кольт відкриває власне виробництво. Модель спочатку називалася «Патерсон» за назвою міста, де була розгорнута мануфактура Кольта, але незабаром отримала назву «Техас» за свою популярність серед жителів цього штату.
У 1842 році підприємство Кольта збанкрутувало, і він зайнявся розробкою підводних мін, на що навіть отримав від Конгресу 20 000 доларів. У початку 1847 року Кольт отримує велике замовлення від капітана рейнджерів Семюеля Уокера, високо оцінив якості його револьвера, і відновлює виробництво на фабриці Елі Уітнея в Уітні-Уіле (штат Коннектикут).
Війна Техасу з Мексикою в 1845-1846 роках забезпечила стійкий збут скорострільних револьверів серед рейнджерів. Нова модель отримала назву «Армійська модель 1847 року» або «Уокер пістол».
Останні новини Чернігівщини
Поліція документує наслідки ворожих атак по мирному населенню Чернігівщини 11:56
Упродовж доби ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками.
Чернігівщина — бронзовий призер командного чемпіонату України з легкої атлетики серед юнаків та дівчат 11:32
З 12 до 14 червня у Луцьку відбувся чемпіонат України з легкої атлетики серед юнаків та дівчат 2009 р.н. та молодших.
На Чернігівщині водій скоїв наїзд на патрульного поліцейського - зловмисника затримано 11:08
20 червня близько опівночі на дорожній станції патрульної поліції в селі Кіпті Чернігівського району патрульні зупинили автомобіль, водій якого рухався під час дії комендантської години.
На Чернігівщині відкрили Центр захисту та підтримки дітей, які постраждали від насильства, за моделлю «Барнахус» 10:36
Днями у Чернігові відбувся круглий стіл з нагоди відкриття Центру захисту дітей за моделлю «Барнахус». Його створили в межах меморандуму про співпрацю між Чернігівською ОВА, МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» та ЮНІСЕФ. Центр став першим на Чернігівщині та шістнадцятим в Україні.
Чернігівські поліцейські розслідують обставини загибелі у водоймі 10-річного хлопчика 10:14
Співробітники Чернігівського райуправління поліції встановлюють причини та обставини, що призвели до утоплення у водоймі малолітньої дитини.