Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 16 листопада, 09:01:32

Кава робить людину оптимістом

06.11.2016   17:36Агенцiя

Кава не раз опинялася в центрі уваги вчених. Приміром, нещодавно дослідники з Рурського університету з’ясували, що кава покращує настрій і робить людину оптимістом.

Цей висновок був зроблений після експерименту, в якому людей старшого віку розбили на дві групи.

Перша група повинна була кожен день випивати кілька чашок кави з кофеїном, а другій групі пропонували пити каву без кофеїну. При цьому учасники експерименту регулярно доповідали про свій настрій і самопочуття. Виявилося, що перша група (пили каву з кофеїном) відчувала себе набагато щасливішою. Учасники досліду оптимістично дивилися на майбутнє, позитивно оцінювали, що відбувається в житті.

У свою чергу, вчені з Гарварду порівняли ризик суїциду серед дорослих, що пили по 2-4 чашки кави з кофеїном в день, і людей, які взагалі не вживали кави або пили її без кофеїну. Результати такі: ризик самогубства серед людей, які випивали щодня по 2-4 чашки кави, був знижений на 50%. Раніше каву з кофеїном вже пов’язували зі зниженим ризиком депресії серед жінок. Відповідне дослідження Гарвард проводив у 2011 році. Зниження ризику серед кавоманок становить 15% в порівнянні з жінками, які не пили кави.

Останні новини Чернігівщини

Займалися наркобізнесом: до 9 років за ґратами засуджено учасниць злочинної групи, які збували психотропи в Ніжині

Займалися наркобізнесом: до 9 років за ґратами засуджено учасниць злочинної групи, які збували психотропи в Ніжині 14:10

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури визнано винними двох учасниць організованої злочинної групи у незаконному зберіганні з метою збуту та збуті психотропних речовин.

У Батурині вшанували пам’ять жертв трагедії 1708 року

У Батурині вшанували пам’ять жертв трагедії 1708 року 14:07

Війська російської імперії 13 листопада 1708 року буквально стерли з лиця землі столицю Гетьманщини Батурин разом з усіма мешканцями.

 Ще три громади Чернігівщини презентували проєкти безбар’єрних маршрутів

Ще три громади Чернігівщини презентували проєкти безбар’єрних маршрутів 14:03

Мова про Бобровицьку, Любецьку та Козелецьку ТГ, які вчора представили свої концепти на онлайн-засіданні обласного комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та транспортної інфраструктури.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:56

Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 1 особа постраждала.

За незаконну риболовлю порушник сплатить до бюджету понад 125 тис.грн. 10:12

13 листопада 2025 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення спільного рибоохоронного рейду разом з працівниками Сектору водної поліції Чернігівського РУП ГУНП у Чернігівській області на водоймах Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини