23 липня - Всесвітній день китів і дельфінів
Сьогодні у світі відзначається Всесвітній день китів і дельфінів (World Whale and Dolphin Day).
Це свято було засновано в 1986 році, коли Міжнародна китобійна комісія (International Whaling Commission: IWC), після 200 років нещадного винищування, ввела заборону на китовий промисел. Заборона діє і понині і означає, що у всьому світі полювання на китів, а також торгівля китовим м'ясом заборонені.
Однак, сьогоднішній день вважається днем ??захисту не лише китів, але і всіх морських ссавців. Щорічно в цей день різноманітні природоохоронні групи проводять акції на захист китів та інших морських ссавців. Часто екологи об'єднуються і присвячують цей день захисту одного унікального виду, якому загрожує смертельна небезпека або зникнення.
У морях Росії мешкає кілька десятків видів китів, дельфінів і тюленейОсобое значення цього дня має для Росії, оскільки в морях нашої країни мешкає кілька десятків видів китів, дельфінів і тюленів. Багато з них знаходяться під загрозою зникнення і занесені до Червоної книги Російської Федерації та Міжнародного союзу охорони природи.
Примітно, що 23 липня — не єдина дата, багато країни засновують національні дні китів. Так, наприклад, Австралія, починаючи з 2008 року, вирішила відзначати Національний день китів в першу суботу червня, а в Америці Всесвітній день китів традиційно відзначають в період літнього сонцестояння — 21 червня.
Необхідно зазначити, що існує ще одна дата для проведення заходів Всесвітнього дня китів і дельфінів — 19 лютого.
Останні новини Чернігівщини
В області майже півтори сотні людей обстежилися в межах програми «Скринінг здоров'я 40+» 12:27
З початку цього року в Україні стартувала національна програма із раннього виявлення серцево-судинних захворювань, цукрового діабету та розладів ментального здоров'я «Скринінг здоров'я 40+». У Чернігівської області на сьогодні таке обстеження пройшли 144 людини, з яких 26 – медичні працівники.
Національна програма «Подорож до себе. Шляхи відновлення» запрошує локальні туристичні бізнеси Чернігівщини до участі 11:07
Державне агентство розвитку туризму презентувало національну програму, яка формує новий погляд на мандрівки Україною «Подорож до себе. Шляхи відновлення». Програма впроваджується за підтримки Міністерства розвитку громад та територій України у співпраці з ГО «Бренд Юкрейн».
У Чернігові відкрили економічний Хаб на базі Ветеранського простору 10:59
Чернігів отримав новий простір для розвитку підприємництва та економічної самореалізації.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:54
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
8 квітня: цей день в Україні і світі 10:22
День 1504 Російська агресія - Day 1504 Russian aggression