Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 1 лютого, 07:22:10

3 червня - Франсуа Бланшар продемонстрував сконструйований ним парашут

03.06.2016   06:53Агенцiя

Перший ескіз парашута намалював Леонардо да Вінчі в 1483 році. «Якщо у людини є намет із накрохмаленого полотна шириною в 12 ліктів і висотою в 12, — писав геніальний вчений, — то він зможе кидатися з будь-якої висоти, без небезпеки для себе".

Парашут Леонардо був схожий на сучасний, однак відсутність практичної потреби в його застосуванні служило перешкодою для виготовлення подібних снарядів. Тільки розвиток повітроплавання через 200 років і часті катастрофи спонукали винахідників впритул зайнятися створенням апарату для благополучного спуску людини з великої висоти.

Вперше побудував і випробував такий пристрій французький фізик Ленорман, який і дав йому назву — «парашут» (від грецького «пара» — проти і французького «шюте» — падіння).

Він мав конусоподібну форму, був зшитий з полотнини і для зменшення повітропроникності обклеєний зсередини папером. Кілька десятків тонких строп сходилися до сидіння, сплетеному з вербових лозин. Однак ніхто з повітроплавців так і не скористався винаходом, хоча успішні досвіди з тваринами, яких винахідник скидав на своєму парашуті з балкона обсерваторії в Монпелье з висоти 26 метрів, довели його надійність.

3 червня 1785 французький повітроплавець Франсуа Бланшар (1753-1809) продемонстрував у Лондоні сконструйований ним парашут для стрибків з повітряної кулі. Сам Бланшар випробувати свій винахід не зважився і з висоти 300 м скинув на парашуті собаку.

Тварина приземлилося благополучно. Через рік в Гамбурзі Бланшар провів наступний експеримент. На цей раз з неба на землю спустився баран.

Першим сміливцем, який з парашутом стрибнув з повітряної кулі, став французький аеронавт Андре-Жак Гарнерен. Сталося це 22 жовтня 1797 року. Його стрибок з висоти 400 метрів над паризьким парком Монсо став першим в Європі.

Сьогодні область застосування парашутних систем дуже широка. Персональні чи десантні парашути використовуються для десантування з повітря, порятунку людей і як спортивні снаряди в парашутизмі. Застосовуються також парашути вантажні, гальмові, стабілізуючі, парашути космічних апаратів та інші різновиди.

Останні новини Чернігівщини

Школи Чернігова відновлюють навчальний процес дистанційно з 2 лютого

Школи Чернігова відновлюють навчальний процес дистанційно з 2 лютого 15:10

З понеділка, 2 лютого, у закладах загальної середньої освіти Чернігова буде відновлено освітній процес з використанням дистанційних технологій. Про це повідомляє начальник управління освіти міської ради Василь Білогура.

Олександра Даниленко здобула другу поспіль медаль Кубка світу 15:05

Вихованка регіонального центру «Інваспорт» Олександра Даниленко продовжує успішні виступи на Кубку світу з пара лижних перегонів, який проходить у місті Якушице (Польща).

У Ніжинській гімназії №14 в найближчі місяці запрацює відремонтований харчоблок 13:36

Під час робочого візиту до району начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус оглянув модернізовану Ніжинську гімназію №14.

Приваблива ціна — і мінус 25 тисяч: на Чернігівщині ошукали покупчиню онлайн

Приваблива ціна — і мінус 25 тисяч: на Чернігівщині ошукали покупчиню онлайн 13:32

Хотіла придбати зарядну станцію, натомість втратила 25 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян сплачувати за товар тільки після його отримання

Поліція документує наслідки ворожих атак на Новгород-Сіверщині 10:25

Упродовж минулої доби та сьогодні вночі росіяни продовжували атакувати прикордонні громади Чернігівщини. Інформація про постраждалих не надходила.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини