12 січня - День викрадень
У цей день згадують про те, як в епоху Купали Велес викрав Діву — Додола, дружину Перуна.
Під час весілля Перуна і Діви Велес був знехтуваний Дівой і скинений з неба. Однак, потім він, бог любовної пристрасті, зумів спокусити богиню грози, дочку Дия. Від їх зв'язку народився весняний бог Ярило.
Також в День викрадень згадують про те, як в епоху Лади Кощій викрав у Даждьбога ( Бога літа і щастя ) його дружину Марену. Від зв'язку Кощея і Марени народилася потім Снігова Цариця, а також багато демоніци.
Даждьбог ж вирушив на пошуки своєї дружини. Він буде її шукати всю зиму, і тому морози будуть ставати все сильніше, а хуртовини заметуть все навколо.
У цей день кресеня шанували священний камінь Алатир (або два камені Бога і Божих : камені Велеса і Ясуні — Бурі Яги).
Останні новини Чернігівщини
На базі чернігівського училища відкрили інноваційний навчальний хаб автосервісу 09:08
У Чернігівському вищому професійному училищі відкрили сучасний навчальний хаб автосервісу Bosch Junior Academy. Проєкт реалізувало Бельгійське агентство з міжнародного співробітництва Enabel. Його вартість – майже 3,3 мільйона гривень.
Понад 11 тисяч учнів Чернігівщини завершили навчання за оновленою програмою предмета «Захист України» 09:04
У закладах загальної середньої та професійної освіти Чернігівської області завершився перший повний дворічний цикл навчання випускників за оновленою програмою навчального предмета «Захист України».
10 червня: цей день в Україні і світі 08:56
День 1566 Російська агресія - Day 1566 Russian aggression
Медіабаза Чернігів зібрала місцевих медійників на День журналіста 14:57
6 червня, у День журналіста, регіональний хаб Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» організував зустріч для представників місцевих редакцій.
У шести лікарнях на Чернігівщині створили сучасні відділення амбулаторної реабілітації 14:32
У шести медичних закладах Чернігівської області з’явилися сучасні відділення амбулаторної реабілітації. Нові простори запрацювали у Городні, Козельці, Бобровиці, Куликівці, Бахмачі та Мені. Це дозволить жителям громад – як військовослужбовцям, так і цивільним чи ветеранам – отримувати якісні реабілітаційні послуги ближче до місця проживання.