Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 1 липня, 17:50:56

8 січня - Бабині каші

08.01.2016   08:20Агенцiя

8 січня, на другий день Різдва православна церква відзначає Собор Пресвятої Богородиці, тоді ж проводиться служба в честь ікони «Допомога в пологах». А в народі існує традиція, яка називається «бабині каші».

У цей день жінки з дітками та вагітні провідували свою повитуху, приносили їй подарунки, а вона, в свою чергу, пригощала гостей кашею.

З давніх-давен акушерка була шанованою людиною, найпочеснішим гостем на хрестинах, іменинах та весіллі прийнятої нею дитини. Вважалося, що акушерка є провідником між життям і смертю, між двома світами, адже пологи – це перехід  до світу земного. А від того, яким буде перехід, які будуть перші враження дитини від цього світу, залежить і все її подальше життя. А ще говорять, що всі дітки моляться за свою акушерку, а Бог прислухається до дитячих молитов.

В цей же час народився і звичай, пов'язаний із християнством: жінки приходили в церкву із заздалегідь спеченими пирогами, щоб піднести їх Богородиці. Взагалі, повитуха в будь-якому селі користувалася великою повагою. Повивальної вона називалася тому, що вміла правильно «звити» новонародженого пелюшками, щоб він не виривався і спав спокійно. Повитухи були знавцями по частині жіночих і материнських турбот.

З приводу свята існує ще одна приказка: «У свято каш кожен з ложкою ходить - повний черпак сім'ю не розжене». Це означало, що звичаї цього дня були націлені на зміцнення сім'ї.

У бабин день завжди спостерігали за погодою. За народними прикметами, якщо день видається сонячним, то можна чекати багатий урожай проса. Співають з ранку синиці пророкують нічний мороз, а галасливі ворони попереджають про снігопад. Також сніг чекали, якщо в печі подгорала каша.

Останні новини Чернігівщини

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну?

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну? 17:03

Тисячі житлових будинків знищили росіяни за час нового вторгнення. Мільйони українців покинули свої домівки й сьогодні не мають також житла. Як забезпечити таку кількість людей житлом?

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька 10:52

До бабусі на Ічнянщину з тимчасово окупованого Донецька вдалося повернути 11-річного Олександра.

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті 10:48

Тиждень тому 94 вихованці п’яти закладів освіти інтернатного типу з Чернігівщини поїхали оздоровлюватися до Закарпаття.

АНОНСИ ПОДІЙ