Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 24 липня, 11:35:02

Хор Київських духовних шкіл відвідав святині Чернігівщини

09.11.2015   07:41Агенцiя

5 листопада учасники хору Київських духовних шкіл на чолі з регентом - ієромонахом Леонтієм (Тупкало) звершили паломницьку поїздку в одне з найдавніших міст України - Чернігів.

Першою зупинкою київських паломників став Собор Різдва Богородиці в передмісті Чернігова, місті Козельці. Головною визначною пам'яткою собору є багатоярусний різьблений позолочений іконостас XVIII століття, який, згідно з деякими джерелами, був виготовлений в Італії. Будівництво всього собору тривало близько одинадцяти років (1752-1763 рр.) на кошти сімейства Розумовських.

Далі група відвідала Єлецький жіночий монастир. У цій святій обителі семінаристи привітали духовними і народними співами ігуменю монастиря Нектарію, з благословення якої для них була організований обід в монастирській трапезній.

Після цього семінаристи попрямували до Свято-Троїцького собору. Екскурсію учням Київських духовних шкіл провів особисто керуючий Чернігівською єпархією митрополит Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, ректор Чернігівського духовного училища. Владика поділився з майбутніми пастирями своїм досвідом багаторічного служіння Церкві, навів приклади, коли йому допомагали чернігівські угодники Божі Феодосій, Філарет і Лаврентій. Прослухавши кілька духовних піснеспівів у виконанні семінарського хору владика подякував студентам за візит, дав кілька настанов і вручив пам'ятні подарунки.

Далі група відвідала Спасо-Преображенський собор. Згідно історії, це один з найдавніших храмів на території Київської Русі. Тут хор КДАіС співав за Вечірнім Богослужінням.

Наостанок семінаристи відвідали Антонієві печери. Паломники ознайомилися з інтер'єром підземних храмів і вклонилися місцевим святиням. Особливий інтерес викликала архітектура храму Феодосія Тотемського, висота в нартексі якого - 8,5 м, довжина - 15,5 м. Цей храм вважається найбільшим підземним храмом в Європі.

На завершення паломництва семінаристи звершили подячний молебень вже в стінах Києво-Печерської Лаври.

Останні новини Чернігівщини

Бюджет показує пріоритети розвитку територій громади

Бюджет показує пріоритети розвитку територій громади 11:11

Коропська громада має реальні доходи на 1 мешканця близько 8,1 тисячі гривень. Такий показник свідчить про достатній рівень фінансової спроможності для створення умов розвитку інфраструктури та людського потенціалу громади.

Першопрохідці «Нової української школи»

Першопрохідці «Нової української школи» 11:07

Педагогічний колектив Прилуцького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 7 (ліцей № 7) активно готується до впровадження Державного стандарту базової освіти (5-9 класи).

Оновлення Стратегії розвитку Ніжинської ТГ в рамках програми DOBRE

Оновлення Стратегії розвитку Ніжинської ТГ в рамках програми DOBRE 11:01

Днями відбулось чергове засідання робочої групи з оновлення Стратегії розвитку Ніжинської територіальної громади в рамках програми DOBRE за координації польського та українського експертів зі стратегічного планування Робертом Жарковські та Володимиром Бойко.

На площі біля Катерининської церкви встановили нові лавки з урнами та почали оздоблювати клумби 10:55

Площа біля Катерининської церкви заграла новими барвами, адже тепер там з'явилось багато нових лавок та урн. Також зелену зону на території, яка оточує площу, почали прикрашати квітами та створювати там нові клумби.

Стан паспортизації та реєстрації пасік обговорено під час онлайн-наради за участю представників ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області

Стан паспортизації та реєстрації пасік обговорено під час онлайн-наради за участю представників ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області 10:48

22 липня під час онлайн-наради за участю представників Департаменту агропромислового розвитку, структурних підрозділів Держпродспоживслужби, райдержадміністрацій, територіальних громад, агровиробників та пасічників обговорено питання державної підтримки галузі тваринництва в Чернігівській області.