21 жовтня - День яблука
21 жовтня або в найближчі до цієї дати вихідні в Англії проводиться День яблука (Apple Day) — щорічний захід, присвячений яблукам, фруктовим садам і місцевих визначних пам'ятках, яке влаштовується з ініціативи благодійної організації Common Ground з 1990 року.
Організатори вважають, що День яблука — це святкування і демонстрація різноманіття і багатства природи, а також стимул і знак до того, що ми самі здатні впливати на зміни, що відбуваються навколо. Ідея Дня полягає в тому, що яблуко — це символ фізичного, культурного і генетичного різноманіття, про який людина не повинна забувати.
У День яблука можна побачити і спробувати сотні різних сортів яблук, причому, багато хто з наявних сортів не продаються в звичайних магазинах. Співробітники розплідників пропонують купити рідкісні сорти яблунь. Часто у святі бере участь служба ідентифікації яблук, яка визначить, що за яблуко ви принесли із саду. А з «яблучним доктором» можна обговорити всі проблеми яблунь вашого саду.
Під час свята пропонується безліч яблучних страв і напоїв — від яблучних пирогів і фруктово-овочевої приправи чатні (chutney) до яблучного соку і сидру. Часто проходять демонстрації приготування гарячих і холодних страв з яблук. Іноді фахівці дають уроки обрізки та формування крони, а також прищеплення яблунь. Досить популярні на святі різні ігри, стрільба з лука по яблукам і «яблучні» розповіді.
Більше 50 метрів яблучної шкірки! Ви повірите? (Фото: Feng Yu, Shutterstock) У день свята проводиться конкурс на найдовшу смужку шкірки (The Longest Peel Competition), яка виходить при очищенні яблука. Змагання проводиться як для ручного очищення яблука, так і для очищення за допомогою машинки або іншого пристосування.
Найдовша яблучна шкірка занесена в Книгу рекордів Гіннеса. Запис про світовий рекорд говорить: рекорд на найдовшу необорвавшуюся яблучну шкірку належить американці Kathy Walfer, яка чистила яблуко протягом 11 годин 30 хвилин і отримала шкірку завдовжки 52 метри 51 сантиметр. Рекорд був встановлений 16 жовтня 1976 року в Нью-Йорку.
Останні новини Чернігівщини
«Солодкий бізнес»: відкрити у Ніжині «Жу-жу shop» допоміг грант від служби зайнятості 14:23
Шоколад із мухомором, гінкго білоба, кондицепсом – і все це у м. Ніжині, що на Чернігівщині. Такі нестандартні рішення пропонує своїм клієнтам місцева підприємиця, засновниця крафтового бренду «Жу-жу shop» Оксана Труш.
СБУ та Нацполіція затримали у Чернігові агента фсб, який вчиняв замовні підпали у північних областях України 14:19
Контррозвідка Служби безпеки спільно з Національною поліцією затримали у Чернігові російського агента, який за завданням фсб здійснював підпали об’єктів критичної інфраструктури регіону.
48 фермерів Чернігівщини отримали допомогу на відновлення – як подати заявку 14:16
Програма підтримки сільського господарства від Mercy Corps продовжує працювати на Чернігівщині. У 2025 році 48 фермерів та агропідприємств області отримали фінансову допомогу.
Понад 300 тисяч гривень збитків на будівництві: на Ніжинщині перед судом постануть керівник медустанови та інженер технагляду 14:06
У Ніжинському районі Чернігівщини поліцейські викрили керівника медустанови у причетності до розтрати бюджетних коштів, а також інженера технагляду у службовій недбалості під час проведення будівництва лікарні.
У Чернігові заклали капсулу часу на будівництві житлових комплексів за підтримки Данії 14:04
У Чернігові розпочинається великий будівельний проєкт зі зведення багатоквартирного житла соціального призначення, що фінансує Фонд GAU Данії.