Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 18 жовтня, 15:44:29

26 липня - День парашутиста

26.07.2015   06:45Агенцiя

Стрибки з парашутом - це не тільки адреналін і відвага, спорт і професіоналізм. Це неперевершене відчуття, яке виникає у вільному польоті, коли вітер намагається укласти людину в свої обійми. Це свобода і надія, яку не можна видчути ніяк інакше, як тільки зробити стрибок з парашутом.

Професійне свято парашутистів (неофіційний, але визнаний у своїх колах) відзначається щорічно 26-го липня. В цей день у далекому 1930-му році група радянських льотчиків-парашутистів неподалік від Воронежа під керівництвом Бориса Мухортова вперше виконала затяжну серію стрибків з літака. Ця видовищна подія сприяла початку масового розвитку парашутизму в Радянському Союзі, стрибки стали здійснювати не тільки з літаків, але і з аеростатів.

Історично, за даними проекту DilovaMova.com, схеми перших прототипів парашутних пристроїв для спуску зі значних висот стали з’являтися набагато раніше перших ескізів самих літальних апаратів. Однозначно було зауважено, що форма купола значно ефективніше для гальмування вільного польоту. Так, спроби застосування подібних пристроїв відбувалися в багатьох культурах на багатьох континентах не залежно один від одного.

Однак актуальність в безпечному і найбільш ефективному пристрої для спуску з висоти, звичайно ж назріла з розвитком повітроплавання. Шлях до пристрою сучасного парашута був надзвичайно тернистим. За свідченням багатьох військових парашутистів-десантників, в 1950-х - 1960-х роках в ході проведення тренувальних стрибків з парашутом, практично рідкістю було, коли цей процес проходив зовсім без інцидентів. Сучасні парашути - це багаторічний досвід проб і помилок, це сучасні пристрої та надійні матеріали, ряд основних та дублюючих систем, які роблять стрибок максимально безпечним і швидше приємним спортивним заняттям.

Останні новини Чернігівщини

Забезпечення мобільним зв’язком та інтернетом: на Чернігівщині працювала команда Мінцифри та Мінрегіону 12:44

Стан покриття мобільним зв’язком, оптичним інтернетом в Чернігівській області, особливо в період тривалих відключень електроенергії, обговорювали 15 жовтня на зустрічі в ОВА.

СБУ викрила ще 4 організаторів «ухилянтських схем» на півночі України 12:02

Служба безпеки України заблокувала нові схеми ухилення від мобілізації та затримала 4-х організаторів оборудок.

Чернігівщина прийняла учасників навчального туру від EdUP 11:07

Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту днями став майданчиком для ще одного етапу освітньої Каруселі від проєкту EdUP.

Вберегли людей від смертельної небезпеки: вибухотехніки поліції Чернігівщини знешкодили бойові частини ворожих ударних безпілотників 10:45

Співробітники управління вибухотехнічної служби поліції Чернігівщини вкотре успішно відпрацювали виклики за фактами виявлення нерозірваних бойових частин ворожих ударних безпілотників, збитих Силами оборони України у Чернігівській області.

«єВідновлення» на Чернігівщині: комісії громад дистанційно обстежили близько 70 зруйнованих осель на територіях активних бойових дії 10:23

Днями на брифінгу у медіацентрі ОВА йшла мова про поточні результати програми «єВідновлення» на Чернігівщині.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини