Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 21 червня, 22:30:04

Сьогодні останній день Масляної - Прощена неділя

26.02.2012   11:50Агенцiя

Сьогодні - останній день Масляної, який називається Прощеною неділею. У цей день прийнято просити пробачення за всі образи, заподіяні протягом року.

У народі Прощену неділю називали проводи, цілувальник, день прощення. У цей день люди традиційно ходять до родичів і висловлюють повагу батькам. За традицією говорять «прости мене», а у відповідь чують «Бог простить - і я прощаю".

Після цього можна почати постити з доброю душею, зосередитися на духовному житті з чистим серцем зустріти Великдень - день Воскресіння Христова, який цього року припадає на 15 квітня.

У прощений день їздять з подарунками до кума з кумою. Прощення між рідними і знайомими відбувається увечері. Прощатися приходять до старшого в роду. Прощаючись, говорили: "Прости мене, будь ласка, якщо в чому винен перед тобою". Інший відповідає: "Бог тебе простить".

Нагадаємо, останній тиждень перед початком Великого посту називається Сиропусним тижнем, оскільки саме тоді закінчується вживання в їжу молочних продуктів.

Останні новини Чернігівщини

Смачні рецепти вихідного дня: як приготувати курку в рукаві для запікання 11:51

Винахідник рукавів для запікання — справжній геній. Адже це кухонне пристосування максимально спростило процес приготування страв і позбавило господинь від подальшої необхідності вимивати духову шафу.

21 червня – День літнього сонцестояння, або справжній День Купала

21 червня – День літнього сонцестояння, або справжній День Купала 11:49

Літнє сонцестояння – це астрономічний початок літа, у цей день у Північній півкулі встановлюється найдовший день та найкоротша ніч. Подібне явище спостерігається у цей же час у грудні, коли тривають найдовша ніч і найкоротший день у році.

Гороскоп на наступний тиждень з 21 по 27 червня

Гороскоп на наступний тиждень з 21 по 27 червня 11:44

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 21 по 27 червня 2021 року.

21 червня - Міжнародний День Йоги

21 червня - Міжнародний День Йоги 07:41

Йога є однією з найдавніших як фізичних, так і духовних, вольових практик, яка виникла в Індії. Слово «йога» в санскриті означає приєднуватися чи об’єднуватися, символізує об’єднання тіла і свідомості.