Оздоровити всіх, хто цього потребує
На одну дитину на Чернігівщині сьогодні, на жаль, припадає у середньому по два хронічних захворювання. Тому медики повинні зробити все можливе заради того, аби влітку оздоровити хоча б тих дітей, що перебувають на диспансерному обліку.

Пляж "Золотий берег"
На цьому наголошували учасники обласної науково-практичної конференції педіатрів, що відбулася на базі КЛПЗ “Чернігівська обласна дитяча лікарня”. На конференції також розглядалися актуальні питання галузі та шляхи співпраці із провідними спеціалізованими клініками України.
Хвороби органів травлення, серцево-судинна патологія, вроджені вади розвитку, знижений імунітет – такі захворювання педіатри все частіше діагностують у маленьких жителів області. А літо – найсприятливіша пора для оздоровлення хлопчиків і дівчаток у спеціалізованих закладах, які підпорядковані Управлінню охорони здоров’я облдержадміністрації. Таких на Чернігівщині три – протитуберкульозний санаторій “Зелений гай”, загальносоматичний санаторій “Пролісок” та табір “Дружба”, де протягом літа планується оздоровити понад 2 тис. дітей, які зможуть отримати низку фізіотерапевтичних та лікувальних процедур (фітотерапію, аеро-ароматерапію, грязелікування, масаж, ЛФК, кисневі коктейлі тощо). Медики сподіваються, що такі методи зможуть певною мірою покращити стан здоров’я маленьких пацієнтів. Зараз завершується підготовча робота з прийому у санаторії першої зміни школярів.
“Ми у ці заклади готуємо медичних працівників, проводимо з ними заняття з питань надання невідкладної допомоги, дотримання санепідрежиму, – зазначила головний позаштатний спеціаліст з педіатрії Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Людмила Кривець. – За кожним закладом, який буде функціонувати на території кожного району, закріплені ЦРЛ. Наші педіатри проводять тижневий моніторинг та дивляться, який порядок у санаторії, санітарно-гігієнічні умови, харчування. Перевіряємо сертифікати якості. В оздоровленні пріоритет буде надаватися дітям-інвалідам, сиротам та напівсиротам, переселенцям зі Сходу, дітям, що мають статус постраждалих від аварії на ЧАЕС”.
На конференції йшлося і про новітні методи діагностики та лікування хронічних захворювань у дітей. Зокрема, головний позаштатний спеціаліст з дитячої гастроентерології Міністерства охорони здоров’я України, професор Олег Шадрін наголосив: “Враховуючи, що зростання захворюваності у дітей спостерігається по всій Україні, вітчизняним медикам слід використовувати у своїй практиці європейські протоколи лікування хронічних хвороб, а впровадження страхової медицини певною мірою зможе підвищити доступність маленьких пацієнтів до якісної діагностики та лікування у провідних столичних клініках”.
Також Олег Шадрін зазначив: “Між чернігівськими педіатрами та двома найпотужнішими спеціалізованими закладами України – клінікою “Охматдит” та Інститутом педіатрії, акушерства і гінекології НАМН налагоджена плідна співпраця. У разі необхідності є можливість швидко доставити дитину з Чернігівської області до Києва, де їй нададуть всебічне консультування і, якщо потрібно, ефективно пролікують. Втім, Чернігівська обласна дитяча лікарня має все необхідне для того, щоб надати дитині якісну, кваліфіковану медичну допомогу”.
Учасники конференції заслухали доповіді щодо діагностики та лікування хвороб органів травлення, серцево-судинної системи та ревматологічних захворювань у дітей.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.