Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 19 червня, 01:18:12

Штрих-код і як його розуміти

26.04.2015   12:12Агенцiя

Купуючи газовану воду, цукерки чи каву, ви, зрозуміло, бачили на упаковці наліпку зі смужками та цифрами. Смужковий код – це один із способів запису чисел, цифрова система, досить незручна для людського ока, та вельми прийнятна для комп'ютера.

Кожну темну смугу електронне око розуміє, як одиницю, кожну білу – порожню – як нуль. Деякі темні смуги ширші. Це означає, що поспіль іде кілька одиниць. Широка світла смуга – кілька нулів поспіль. Скільки саме – комп'ютер розуміє одразу, а нам не так вже й легко навіть зрозуміти, де саме починається серія смуг, що відповідає одній цифрі. Спробуємо все-таки це з'ясувати.Початок і кінець кожного смугастого ярлика позначені серією з трьох вузьких смужок: чорна – біла – чорна (101). Це знаки для комп'ютера – "почався код товару". Середина коду позначена серією з пя'ти смуг: біла – чорна – біла – чорна – біла (01010). Ліва та права частини коду записуються "дзеркально" – там, де ліворуч малюється темна смуга, праворуч буде біла. Навіщо? А річ в тому, що всяке може трапитись: припустимо, касирка в крамниці, обладнаній суперсучасною технікою, не тим боком поклала пляшку з мінеральною водою і код прочитався задом наперед. Щоб не сталось плутанини і вас непримусили платити як, скажімо, за французький коньяк, якого ви не брали, комп'ютер повинен мати змогу одразу віднайт помилку. Він це і зробить: побачивши, що замість "лівих" цифр йому пропонують "праві", прочитає запис задом наперед і правильно визначить, з яким товаром має справу.Отже, смужковий код містить страховки від помилок. Ось ще одна. Річ у тім, що в будь-якому такому коді потроєна сума цифр, що стоять на парних місцях, додана до суми цифр, що посідають непарні місця, обов'язково ділиться на 10. Якщо трапилась помилка і якась цифра прочитана неправильно, комп'ютер одразу помітить це. Лише коли зроблено кілька помилок, що "компенсують" одна одну, ця перевірка не виявить огріхів, але таке малоймовірно.Величезна кількість товарів – харчі, одяг, взуття, книжки, ліки тощо – позначена різними номерами, записаними в зручній для комп'ютера формі. В коді міститься, зокрема, й інформація про країну виробника. В касі достатньо показати смугасті ярлики сканеру і сума покупок буде підрахована блискавично й без помилок.

У бібліотеці комп'ютер одразу повідомить читачеві, карточка якого позначена смужковим кодом, які книжки він брав, які не повернув, і знайде – так само, за смужками – інформацію про потрібну книжку.

Останні новини Чернігівщини

Оформила доставку товару, а натомість втратила 80 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян бути обачними під час торгових операцій в Інтернеті 10:37

Поліцейські застерігають мешканців Чернігівщини від шахрайств в Інтернеті під час купівлі-продажу товарів.

Понад 68 тисяч ВПО зареєстровано в регіоні: найбільше переселенців – в Чернігівському районі 10:35

Щоб всебічно забезпечити їх права та інтереси, соціальний захист, працевлаштування, надання психосоціальної, медичної та правової допомоги в області майже рік діє Рада з питань внутрішньо переміщених осіб при ОДА.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:32

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

18 червня: цей день в Україні і світі

18 червня: цей день в Україні і світі 10:30

ДЕНЬ 846 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 846 RUSSIAN AGRESSION

 Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії

Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії 12:04

Таку тенденцію останнім часом спостерігають у службі зайнятості. На Чернігівщині наразі налічується близько 5 тисяч офіційних безробітних. Серед них 77,5 % жінок. На початок червня у базі даних служби зайнятості налічувалось 799 вакансій, на кожну з яких було 6 претендентів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини