Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 11 квітня, 21:34:10

14 жовтня - Покров Пресвятої Владичиці нашої Богородиці

14.10.2014   07:51Агенцiя

У 910 році, при імператорі Леві Мудрому і патріарсі Макарії, візантійська імперія вела війну із сарацинами, а з інших джерел - з племенами русів у 860 і болгар в 926 році, і Константинополю загрожувала небезпека.

У недільний день, 1 жовтня, під час нічного богослужіння, коли Влахернський храм був переповнений вірянами, у числі яких був Андрій, заради Христа юродивий - слов'янин, у молодості потрапив у полон і був проданий у Константинополі в рабство місцевому жителю Феогносту.

О четвертій годині ночі, піднявши очі до неба, Андрій побачив Пресвяту Богородицю, яка йшла по повітрю, осяяну небесним світлом, оточену ангелами і групою святих. Богородицю супроводжували Іоанн Хреститель і Іоанн Богослов. Богоматір молилася довгий час, обливаючись сльозами. Потім, Пресвята підійшла до престолу і молилася тут також за народ.

По закінченні молитви, Вона зняла із Себе сяюче покривало, яке носила на голові, і тримала його з великою урочистістю над усім народом. Через деякий час Богородиця стала невидимою. Це видіння і знак означали порятунок жителів міста від навали, і війська супротивника незабаром дійсно відступили.

Час встановлення свята на Русі точно не визначено. Існує припущення, що він був запозичений від Константинопольської церкви, яка відзначає його в жовтні. Багато хто пов'язує історію появи свята з ім'ям князя Андрія Боголюбського. У 1164 році князь здобув перемогу над ворогами. Якось він прочитував життєпис Андрія Юродивого, який жив у Царгороді в десятому столітті, і вирішив встановити свято на честь такої великої і чудової події.

На Русі храми на честь Покрова Божої Матері з'явилися у дванадцятому столітті. Це свято широко відзначалось серед селян, з ним було пов'язано безліч прикмет. На Покрову незаміжні дівчата завжди приходили в храм, щоб просити Пресвяту Богородицю про хороший і швидкий шлюб.

Тропар Днесь, благовернии людие, светло празднуем, осеняеми Твоим, Богомати, пришествием, и к Твоему взирающе пречистому образу, умильно глаголем: покрый нас честным Твоим Покровом и избави нас от всякаго зла, молящи Сына Твоего, Христа Бога нашего, спасти души наша.


http://religions.unian.ua/holidays/995622-14-jovtnya-pokrov-presvyatoji-vladichitsi-nashoji-bogoroditsi.html
 

Останні новини Чернігівщини

10 чудес світу, які можуть зникнути в найближчі 20 років

10 чудес світу, які можуть зникнути в найближчі 20 років 11:46

Туристичний портал Budget Travel склав список із десяти чудес світу, які можуть зникнути до 2040 року.

Cмачні рецепти вихідного дня: 8 корисних сніданків в банці 11:21

Сніданок у банці - це дуже класно. По-перше, смачно й корисно, по-друге, дуже просто, а головне - його можна приготувати з вечора, заощадивши дорогоцінні ранкові хвилини для чогось більш приємного, наприклад, для сну.

Гороскоп на наступний тиждень з 12 по 18 квітня

Гороскоп на наступний тиждень з 12 по 18 квітня 11:11

12 квітня - молодий Місяць. У цей день утримайтеся від починань, великих фізичних і емоційних навантажень. Можна планувати, мріяти і подумки моделювати бажане майбутнє.