Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 20 жовтня, 16:20:55

На Чернігівщині вже багато років активно розвивається зелений та сільський туризм

27.09.2014   10:57Агенцiя

Всесвітній день туризму

В 1979-му році Генеральна асамблея Всесвітньої туристської організації при Організації Об’єднаних Націй заснувала міжнародне свято - «Всесвітній день туризму», яке було запропоновано відзначати 27-го вересня. Метою цього свята стала не тільки пропаганда туризму, а й широке висвітлення його внеску в економіку як окремих регіонів, так і світового співтовариства в цілому, а також подальший глибокий позитивний розвиток міжнародних зв’язків усіх країн.

Безліч країн підтримали ініціативу цієї поважної світової організації. Так, в незалежній Україні, Всесвітній день туризму був додатково закріплений указом Президента України і носить назву «День туризму», відзначається також 27-го вересня.

День туризму - свято всіх, хто хоч раз відчув себе в ролі мандрівника, вибираючись з щоденної буденної суєти в ліс або на поле, на берег річки або озера, на море чи курорт, а також в інші місця, на які так багата наша улюблена земля.

Сіверщина – одне з таких місць, так як має чудову природу і, до того ж, займає одне з провідних місць в Україні за кількістю пам’яток культурної спадщини. На Чернігівщині вже багато років активно розвивається зелений та сільський туризм — відпочинок у приватних господарствах сільської місцевості.

Природний потенціал нашої області часто недооцінюють, але з кожним роком кількість туристів значно зростає. У нас вже склалися популярні туристичні маршрути, серед яких можна відмітити екскурсійний – Качанівка – Тростянець – Сокиринці. Окрім свіжого повітря та безмежної краси Чернігівського краю, туристи мають змогу побачити прекрасні шедеври національного садово-паркового мистецтва, старовинні палаци, сади та оранжереї, відвідати дендропарк площею більше ніж 200 гектар і навіть побувати на штучних горах.

Не можна залишити без уваги і селище Мезин, розташоване на березі Десни, відоме і як перлина чарівної природи Сіверського краю, і як пам’ятка глибоких тисячоліть. Тут була розташована стоянка первісної людини, відтепер відома в усьому світі. Діє Мезинський народний археологічний музей, який налічує понад 50 тисяч експонатів та висвітлює історію регіону від палеоліту до сучасності. Особливу цінність має відділ, де експонуються кістки мамонта, муляжі, орнаментовані статуетки, унікальні фотоматеріали.

Декілька років тому розпочато та діє проект «Кластер водного туризму у Чернігівській області». В його межах функціонують 6 плотів у акваторіях річок Десна, Снов та Сейм, проводяться сплави на плотах з Новгород-Сіверська до Чернігова, є маршрут до гетьманської столиці — Батурина.

Хочеться відзначити чудовий Менський зоопарк, де можна цікаво відпочити усією сім’єю. Найбільший із регіональних ландшафтних парків України – Міжрічинський, що розкинувся у Дніпровсько-Деснянському міжріччі.

Відпочинок на Чернігівщині може бути гарною альтернативою відпочинку за кордоном, він допоможе зекономити ваші гроші та більше дізнатись про історію рідного краю.

Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації вітає зі святом всіх небайдужих до туризму людей, подорожуйте із задоволенням рідним краєм!

Довідково: Туризм, як масове явище і доступна можливість здійснення подорожі, виник порівняно недавно, на початку минулого століття. Це явище стало настільки популярним, що туризмом, в тій чи іншій мірі, стала займатися переважна більшість людей, особливо в розвинених країнах і країнах, що розвиваються. Має багато різновидів – це і діловий туризм, і туризм для відпочинку, розважальний та освітній туризм.

Популярність туризму пояснюється просто, туризм - це вигода в усіх напрямках. Він сприяє процвітанню і благополуччю туристичних регіонів, активно підтримує високий рівень культурного збагачення, яке отримують мандрівники в процесі здійснення своєї поїздки, дає величезний заряд бадьорості.


Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 5 655 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 5 655 осіб 12:55

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 20 жовтня року в області щеплено першою та другою дозою 387 106 людей.

Відсьогодні центри масової вакцинації в будні працюватимуть з 14 години

Відсьогодні центри масової вакцинації в будні працюватимуть з 14 години 12:46

У Чернігові всі центри масової вакцинації проти COVID-19 з середи, 20 жовтня, і до кінця цього тижня в будні дні відкриватимуться раніше. Вони працюватимуть з 14.00 год. до 19.00 год.

21-23 жовтня – перекриття руху автотранспорту на вул. Івана Мазепи

21-23 жовтня – перекриття руху автотранспорту на вул. Івана Мазепи 12:38

У Чернігові з 8.00 год. 21 жовтня по 20.00 год. 23 жовтня перекриватиметься рух автотранспорту на ділянці вул. Івана Мазепи від площі Перемоги до вул. Музичної. Відповідне рішення прийняте на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 20 жовтня.

У Срібнянській громаді відкрили краєзнавчий музей

У Срібнянській громаді відкрили краєзнавчий музей 11:26

Краєзнавчий музей щойно відкрили в селищі Срібне Прилуцького району. Це стало можливим завдяки ініціативі керівництва Срібнянської громади та залучення підприємців.

Курсанти Академії Державної Пенітенціарної служби відвідали виставку “Кожен має право знати свої права”

Курсанти Академії Державної Пенітенціарної служби відвідали виставку “Кожен має право знати свої права” 11:11

В Освітній Дім прав людини-Чернігів завітали курсанти Академії Державної Пенітенціарної служби спеціальності «Правоохоронна діяльність».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини