Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 серпня, 18:02:36

27 липня - День флоту України

27.07.2014   08:36Агенцiя

Дата святкування, як і сама назва свята військових моряків України - "Дня флоту України" змінювалося неодноразово.

Згідно Указу Президента України № 259/2006 від 24 березня 2006 року День Військово-морських Сил Збройних Сил України відзначався щорічно в першу неділю липня. З 2012 року, згідно Указу Президента України Віктора Януковича від 30 грудня № 1209/2011 "Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят", День флоту України відзначається в останню неділю липня.

23 лютого - день, коли вшановували радянських військових моряків і воїнів радянської армії - зараз відзначається в Україні як День захисника вітчизни.

А святкування дня українського військового моряка з 1997 року відбувалося 1 серпня. Ця дата була встановлена Указом Президента України № 708 від 17 серпня 1996 року і пов’язана з важливою подією в житті сучасних Військово-морських Сил України - навчаннями «Море-96».

Однак які б значні події не відбувалися в сучасній історії України, розглядати іх окремо від загальноісторичного контексту розвитку національного військового флоту було б не зовсім коректно.
Історію становлення і розвитку військового флоту слід розглядати крізь призму української державності, яка налічує чотири періоди:
1) праукраїнська держава - Київська Русь;
2) козацька держава (ХVІІ ст.);
3) державні утворення 1917 - 1921 рр.. (УНР доби Центральної Ради, Українська держава часу Гетьманату, УНР часу Директорії);
4) сучасна Україна (з 24.08.1991).
Найбільш видатними датами, які пов’язані зі створенням національного флоту, є:
весна - літо 907 року - морський похід і перемога київського князя Олега під Константинополем;
весна - літо в 1616 р. - морський похід і перемоги козацької флотилії гетьмана Петра Сагайдачного під Кафою, Синопом і Трапезундом;
14 січня в 1918 р. - ухвалення Центральною Радою «Тимчасового закону про флот Української Народної Республіки»;
29 квітня 1918 р. - підняття на кораблях Чорноморського флоту прапорів Військового українського флоту, затверджених «Тимчасовим законом про флот Української Народної Республіки»;
15 липня 1918 р. - оголошення закону про уніформу для українського флоту;
18 липня в 1918 р. - прийняття закону про Військово-морський прапор;
липень 1918 - створення постійно діючого з’єднання Військово-морського Флоту Української держави - бригади тральщиків;
5 квітня в 1992 р. - видання Президентом України Указу «Про невідкладні заходи щодо створення Збройних Сил України», початок формування Військово-морських Сил України на базі Чорноморського флоту;

Липень 1992 р. - перехід сторожового корабля СКР-112 під юрисдикцію України;
липень - серпень 1996 р. - проведення перших оперативно-тактичних навчань Військово-морських Сил України під прапором Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України - Президента України.

Таким чином, із всіх найбільш значних дат в історії українського морського флоту, саме на липень припадають дати, які були враховані при визначенні дати свята. Вона обов’язково повинна бути пов’язана з періодом державної незалежності в країні і традиційно призначається на день визначної події, пов’язаної зі створенням регулярного військового флоту.

Найвагомішою з історичних подій для встановлення дати святкування Дня Військово-Морських Сил в Україні визнаний морський похід і перемога київського князя Олега під Константинополем в червні - липні 907 року.
Святкування Дня Військово-морських Сил Збройних Сил України проводиться на головній базі флоту в місті Севастополі та в місцях базування і дислокації сил.
В 2014 році День флоту України припадає на 27 липня.

dilovamova.com

Останні новини Чернігівщини

 Інтелектуальна власність як ефективний інструмент розвитку бізнесу – у фокусі діалогу з підприємцями

Інтелектуальна власність як ефективний інструмент розвитку бізнесу – у фокусі діалогу з підприємцями 13:06

Про можливості інтелектуальної власності йшлося під час чергової онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу».

Визначено формат освітнього процесу на 2026/2027 навчальний рік

Визначено формат освітнього процесу на 2026/2027 навчальний рік 12:43

28 серпня виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив рішення щодо організації освітнього процесу в закладах освіти міста Чернігова у 2026/2027 навчальному році.

Знімати відео та вести блог: оголошено набір на новий сезон безкоштовної школи блогерства для підлітків з інвалідністю 12:40

В Україні втретє запускають ХІТ — Хаб Інклюзивного ТікТоку, безкоштовну школу блогерства для підлітків з усієї України віком 14–18 років, які мають інвалідність. Тут вчать знімати відео, монтувати й вести власний блог. Подати заявку можна до 31 серпня; навчання почнеться восени, а участь – безкоштовна.

СБУ викрила «ухиляньську схему» на Чернігівщині і затримала учасників оборудки

СБУ викрила «ухиляньську схему» на Чернігівщині і затримала учасників оборудки 11:30

Служба безпеки викрила у Чернігові ще одну схему ухилення від мобілізації і затримала організатора оборудки та його спільницю.

Від війни - до справи, що допомагає відновлюватися: ветеран відкрив у Ніжині фітнес-клуб за грантові кошти

Від війни - до справи, що допомагає відновлюватися: ветеран відкрив у Ніжині фітнес-клуб за грантові кошти 11:29

Житель Ніжина Іван Вовкогон знає ціну здоров’ю та силу відновлення не з чужих слів. Після повномасштабного вторгнення, незважаючи на вік, він взяв до рук зброю та разом із багатьма добровольцями в складі ТРО став на захист рідного міста.