Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 26 вересня, 06:00:52

Не такий страшний високосний, як його малюють!

08.01.2012   14:56Агенцiя

Не можна вставати з ліжка з лівої ноги. Не можна свистіти у пртатися додому, коли щось забув. І Боже борони починати якусь важливу справу у високосний рік. Наприклад, виходити заміж.

Моя знайома перенесла дату свого весілля на... 2014 рік. “2012 – рік високосний, а 2013 – закінчується “чортовою” дюжиною. Шлюб, укладений у ці роки, довго не проіснує”, – запевнила. Але не минуло й двох місяців після нашої розмови, як розійшлася зі своїм хлопцем. То чи справді у високосний рік краще “залягти на дно”? І звідки взявся цей стереотип про невдалий високосний рік?

Високосний рік у народі називають “роком Касьяна” – злопам’ятного, недружелюбного, немилосердного і скупого. Касьян – один з ранніх святих – проігнорував прохання Христа. Не допоміг землеробу витягти фіру з болота. Це зробив святий Миколай. І сказав тоді Христос: “Добру справу зробив ти, Миколаю. Будуть люди згадувати тебе двічі на рік – у травні та грудні. А тебе, Касьяне, за те, що ти не допоміг, згадуватимуть лише раз на чотири роки”. Відтоді Касьяна вважають невдахою: “Касьян на що не подивиться – усе в’яне”, “Касьян на траву – трава сохне, Касьян на худобу – худоба здихає”.

Ще здавна повелося, що раз на чотири роки у домі нареченої сватів не чекали. Хоча якби у високосний рік не можна було вінчатися, таку практику заборонили б церковними канонами.

Є ще один забобон, пов’язаний з “роком Касьяна”. Вважається, у високосний рік є більше шансів... вирушити на той світ. Хоча статистика засвідчує: скільки би днів у році не було — 365 чи 366, показники смертності не змінюються. “Високосний рік відрізняється від інших лише одним днем - 29 лютого, - каже київський астролог Катаріна Сінчілло. - “Покровителькою” 2011-го була Венера. 2012 буде опікуватися Меркурій. На зміну емоціям приходить розум — ото й усі “пертурбації”. Якщо минулого року варто було укладати шлюби “з любові”, то цього — з розрахунку. Любите свою майбутню “половинку”? А тепер подумайте, яку вигоду можете отримати з вашого союзу. Меркантильний підхід лише зміцнить почуття”.

“У Казахстані провели цікаве дослідження. За двадцять років проаналізували дані кількох тисяч пар, які розписалися у високосні роки. Розлучилася така ж кількість, як і у невисокосні. Я, наприклад, познайомилася зі своїм чоловіком і побралася з ним у високосний рік. У високосний народила доньку. Разом ми вже 32 роки! - каже столичний нумеролог Людмила Савіна. - “Стартує” рік Дракона 23 січня. Цього року найбільше пощастить людям, які народилися у високосний рік, особливо, у рік Дракона. “Дракони” вважаються улюбленцями долі, тому у Китаї цьогоріч спостерігатиметься бебі-бум. Шлюб, укладений у 2012-му, буде вдалим — за умови, що рішення побратися прийняли не у 2011-му (то був рік псевдорішень — могли помилитися з вибором). Не одружуйтеся з 15 травня по 27 червня. Це — період ретроградної Венери, який повторюється кожні півтора року. Людина “не бачить” свого обранця, та через 12-14 місяців приходить прозріння...

У цей рік добре зачинати і народжувати дітей (а краще — і те, й друге) — дитина буде щасливчиком. У жодному разі не розписуйтеся 12.12.12. По-перше, ця “фартова” дата припадає на піст. По-друге - на 29-й день місячного календаря. Не раджу брати шлюб з 15 по 20 березня — це так звані нульові сонячні дні (їх ще називають “днями Дельфіна”), період завершення, підбиття підсумків, повернення боргів. Час — сприятливий для посту, смирення та каяття, а не для веселощів.

2012-й буде невдалим лише для “сімок” і “дев’яток”. Визначити, під якою цифрою цього року “ходите” - нескладно. До дати свого народження додайте “п’ятірку” (2012=2+1+2=5). Скажімо, народилися 9 червня. 9+6=15. 1+5=6. 6+5 (цифра 2012 року)=11. 1+1=2. Наш життєвий цикл складається з 9 років. Кожен рік — це частина еволюційного етапу. У перший рік плануємо і починаємо нові справи. На другий - встановлюємо стосунки, налагоджуємо співробітництво. На третій — творимо. На четвертий - наполегливо працюємо, реалізовуємо можливості. 5-й рік — час змін, можливість пізнати нове. 6-й характеризується відповідальністю, упорядковуємо свої справи. 7-й — час переосмислити своє життя. 8-й - набути впевненості у досягнутому. 9-й — час завершити справи і підготуватися до нового циклу.

Не “хапатимуть зірок з неба” народжені у рік Мавпи та рік Кота. 2012-го їм краще “залягти на дно” - не одружуватися, не розпочинати свій бізнес, не змінювати роботу, не влаштовувати новосілля, не починати ремонт у помешканні”.

http://www.wz.lviv.ua/articles/102216

Останні новини Чернігівщини

Що випускали підприємства машинобудівної галузі Чернігівщини

Що випускали підприємства машинобудівної галузі Чернігівщини 11:30

На підприємствах машинобудування зайнято понад 3 тис. осіб, що становить 10% від усіх зайнятих у промисловості області.

Урочиста церемонія Посвяти першокурсників у студенти Академії Державної пенітенціарної служби 11:10

Цьогоріч до факультету заочного і контрактного навчання зараховано 179 здобувачів вищої освіти, з них сьогодні 103 студентські квитки було вручено студентам денної форми навчання, освітнього рівня бакалавр за спеціальностями «Право», «Психологія», «Правоохоронна діяльність».

На ділянці ремонту дороги Т-25-19 Холми - Авдіївка укладений фінішний шар нового покриття 11:16

Дорога Т-25-19 - це маршрут, який з'єднує новоутворені Корюківський та Новгород-Сіверський райони Чернігівської області.

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського відбулося урочисте закриття проєкту «АртБліндаж» 11:00

Соціально-мистецький проєкт «АртБліндаж» реалізувався громадською організацією ветеранів «Спілка 13 БТРО» спільно з Чернігівською міською комунальною Централізованою бібліотечною системою.

Поблизу Чернігова поліцейські затримали вантажівку, водій якої залишив місце ДТП 10:40

Група реагування патрульної поліції Чернігівського райуправління поліції зупинила вантажний автомобіль з явними механічними пошкодженнями за півсотні кілометрів від місця автопригоди з потерпілими, скоєної на території Сновської громади.